View Single Post
Staro 09.03.2023., 18:27   #3654
martin999
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 35
Bok ekipa, planiram nakon dugo vremena napraviti upgrade PC-a (jos sam na overclockanom 2500k ) pa sam u dilemi kaj odabrati.

Okvirni plan mi je uzeti 7600 pa onda za nekoliko godina nadograditi npr. na dvije generacije noviji proc kad budu jeftiniji/rabljeni.
Naravno, to je u nadi da se AM5 zadrzi dugo kao i AM4 i da ce maticna koju odaberem biti podrzana za nove generacije.
Jedino, AM5 dolazi uz povecanu cijenu maticne i ddr5 ram-a od kojih trenutno i nemam bas nekih prednosti koliko sam uspio istraziti.

Vidim da ste stvarno u toku pa me zanima kakva su vasa misljenja o tome - ima li smisla takav plan za buduce nadogradnje ili je to besmisleno i bolje sloziti sad neku best-buy konfu sa 5600/5600x pa onda napraviti prelazak na ddr5 i novi socket kad sve to vise pojeftini za koju godinu?

Znam da je pitanje malo nezahvalno jer je tesko predvidjeti buduce cijene, ali neodlucan sam s obzirom da sam na jako starom kompu i moram sve novo kupovati cak i ako se odlucim za am4 pa bi htel provjeriti s nekim iskusnijim. Svaki savjet je dobrodosao

Zadnje izmijenjeno od: martin999. 09.03.2023. u 18:35.
martin999 je offline   Reply With Quote