View Single Post
Staro 09.03.2023., 16:43   #6653
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,463
A ne ne, ne mislim da je odvojena misijia napada na bazu.
Očito je koncept dosta drugačiji od starih xcoma, tamo si prvo odabrao mjesto na globusu za bazu, pa onda hoćeš hangar za avione, pa onda protuzračnu obranu, pa lab za istraživanje, pa workshop za proizvodnju oružja...
I sada ti igra javi da UFO spotted, pa ti prvo šalješ lovce da ga skinu, a ako se UFO spusti (ako se spusti dobiješ više materijala za oklope, oružja i veće šanse su da ćeš uloviti kakvog visokorangiranog aliena za istraživanje), odma šalješ transportni avion sa vojnicima. E onda kad ti u jednom trenu skuže bazu, krenu svako toliko slati napade, i ako probiju zračnu obranu, onda slijedi misija obrane baze koja je teška ko vrag. U starima je sve real-time osim same borbe vojnicima, a uz sve nabrojano, trebalo je paziti i na financije, preciznije trebalo je posebno paziti na obranu gradova (isto teža vrsta misije) jer ako ga ne obraniši, velike šanse su bile da te ta zemlja otkanta i da ti se smanje prihodi koji su bitni za sve. Zapravo su te stare dosta kompleksne, ali jednom kad se skuži, ide ko vodu pit. Npr onaj Apocalypse ili kako se već zvao, nikada nisam igrao jer sam u to doba još uvijek imao 486 i PS1, a poslje me nije zanimalo.

Sve u svemu, izgleda da su te novije dosta pojednostavljene, ali vidim da su općenito ful nahvaljene tako da ću to svakako odigrati i nije mi uopće jasno kako to do sada nisam ni probao, a uz Doom to smatram the serijalom.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote