View Single Post
Staro 23.02.2023., 06:17   #2196
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,412
Ekipa imam malo cudan problem i nasao sam jedan jedini post iz 2021 gdje se spominje bug na relaciji initrd <> opensuse (ili bilo koja normalna distra posto je dracut zapravo problematican)? Ukratko: radim na migraciji OS-a sa LVM particijama i moram dual boot osposobit za novi sustav - kreiram particije - lupim image backup novog sustava - sve super. oba sustava dijele boot particiju naravno - kopiram novi kernel i initrd na boot particiju , prilagodim boot entry za novi sustav - i govno ne boota jer kao da sa vlastitim kernelom ne dize LVM kak spada (iako postoje explicitne opcije i za to+originalni image i intrd novog sustava je postavljen na identicno konfiguriranom hardwerui software-u). U originalnom intrd image stoji druga root particija naravno i sto god da napravim (probao vec mu dat cmdline opcije, kemijat sa opcijama u dracut-u , kemijat sa raznim include opcijama pogotovo za LVM i root lokaciju novog sustava al govno ne prihvaca sto mu dajem. Jedino ako bindam sve particije novog sustava i chrootam u novi OS i tad kreiram initrd za njegov novi kernel - tad govno boota. Problem je da to na taj nacin nemogu automatizirat za rollout na vise servera a posto bi morao initrd za vise tipova servera posebno kreirat ta opcija mi recimo to tak - ne mirisi. Jel tko naletio na slicno sranje?
tomek@vz je offline   Reply With Quote