Tema: Mini PC
View Single Post
Staro 20.02.2023., 21:24   #11
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,464
Kao sto sam se bojao - nemas pojma. Popravit cemo mi to, zato sluzi forum. Dakle - lekcija prva:

1. Ak pise i5 pricamo o 13 generacija procesora i zato se traze detalji (npr izmedu I5 7500 i I5 13500 je razlika nebo i zemlja u performansama). Po ovome sto si napisao pretpostavljam da je 12-a generacija I5 u pitanju, fine mrcine su to koje i dosta struje zderu. Laptop ima (opet samo pretpostavljat mogu posto nisi naveo tocan model) 7-u generaciju koja nije bas nekaj u danasnje vrijeme. Solidna al ok.
2. Cak i kad pricamo o istoj generaciji procesora - koncentrirat cemo se na 8th gen koja je u minis forum kompu - gle CPU je ok - al radi se o laptop CPU - dakle - nekaj u rangu 7th gen desktop verzije I5.
3. Dakle suma sumarum u tvojoj usporedbi taj mini PC je nekako blize tom Asus lapu nego Dell radnoj stanici. Od nje je debelo slabiji - u ovoj konfiguraciji. Kombinacija sa AMD Ryzen 9 6900HX je mnogo interesantnija - ali posto nemam pojma kako se iste aplikacije ponasaju na AMD platformi ostavit cu kolegema da podijele ostale lekcije po tom pitanju.
4. Zadnje pitanje koje se postavlja je naravno i u kojem obujmu koristis spomenute aplikacije - teoretski ako si zadovoljan sa performasama aplikacija na tom lapu (i ako su specifikacije koja sam napisao) - da taj Mini PC bi ti trebao biti OK za TVOJE potrebe.

Kao sto vidis - stvar nije jednostavna kako mislis i ako ti mi zelimo dati kak spada savjet onda trebamo mnogo informacija - zato si dobio na pocetku moju pocetnu reakciju. I nakon 3 posta mi moramo iz tebe vuci Info koji nama treba da TEBI pomognemo. Ovo je tehnicki forum - ne Iskrica. Navikni se na ovakve stvari i svi ce biti sretniji (ponajprije ti )

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 21.02.2023. u 05:21.
tomek@vz je online   Reply With Quote