View Single Post
Staro 25.01.2023., 06:17   #3359
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Džizus koja besramna kopija G915

I ja volim low profile - jer sam navikao. laptopi, magic keyboard, K810, MX Keys...
Međutim osjećam da sam precizniji na normalnoj, ne nužno i brži. Pričam o pisanju, kod igranja je vjerojatno nebitno.

Također slinim nad G915 TKL jer je:
- lijepa
- ima odlično osvjetljenje
- prekrasna
- low profile
- izgleda bolesno
- bežična
- jesam rekao lijepa?

Osim problema koje si naveo još im switchevi redovno odumiru. Cijena je za dizanje bankomata u zrak.

Onda sam gledao Keychron K1 za nekih 40% cijene G915.
- izgleda ok (čitaj nije preružna)
- ima hotswap verziju
- bluetooth je bugovit
- baterija slabo izdrži
- nema per key RGB (ok, nemam 15 godina ali mi to izgleda korisno za neke namjene)

Onda kontam, pa kad već mogu mijenjati switheve i capse, nije baš neka low profile ponuda, da ipak uzmem nešto normalnog profila.
Nađem Keychron K8 Pro:
- tvornički super izgleda
- bežična
- QMK/VIA
- hotswap naravno
Međutim ne nalazim ju raspoloživu ISO verziji, odnosno našao sam samo švicarsku, pa onda kupi još capse i dođem do cifre 150€ + vjerojatno carina.

Reko, jebeš bežično, to ionako koristim samo kad žderem za kompom pa maknem tipkovnicu, a to je vrlo rijetko. Bolje uzet nešto pošteno, za 50€ više imam Keychron Q3 a to je već prava stvar. Ali tada uočim Keychron V3 - nije li ovo savršena tipkovnica za mene? Nisam pro i nemam glad za složiti najbolju tipkovnicu na svijetu, a i V3 se može malo "popraviti".

Tako da sam trenutno u dilemi V3 za 110€ ili Q3 za 213€ (candykeys). Znam, nije baš razlika 20€, još jedan dokaz da nemam pojma što želim.
Što je najtužnije - da sad nađem G915 TKL (isključivo clicky) za nekih 170€ odma bih ju kupio

Srećom u planu mi je naći se s legama s foruma pa probat njihove tipkovnice, možda mi budu neke stvari jasnije.

Ako si u dilemi između Keychron Q3 i Logitech 915, možeš odmah izbaciti 915.

Pišem upravo sa Q3 Custom ISO, I mogu ti reći da kad je vidiš uživo izgledati će puno bolje i kvalitetnije nego 915.

Osjećaj tipkanja na 915 je

Pošto boravim po Americi, mogu se komotno ušetati u Best Buy koji ima gro tipkovnica otvorenih za isprobati. Znaci od početnog paljenja na 915, do informiranja o mehaničkim tipkovnicama, do nagovora člana foruma JuiceBox
da dam priliku Q3 je prošlo jako kratko i nakon probavanja 915 na slijepo sam naručio Q3 sa Brown switchevima i za sad je ok. Probati ću još malo kasnije sa blue i silver da vidim koje mi najbolje leži.

Modabilnost ove tipkovnice je ključ. Ukoliko te ne mori jako da ti tipke budu backlit(znači da RGB svijetli samo oko tipki ne i kroz njih) onda ću kroz koji dan imati riješenje od pimpmykeyboard za custom CRO Layout keycapse. Već sam imao riješenje za ABS side print backlit CRO custom layout sa maxkeyboarda, ali su tražili 95$ što je za ABS kriminal cijena.

Q3 ti ima:

Hotswap
Aluminij kuciste,top cover i ploču u sredini
VIA/QMK open source management
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote