View Single Post
Staro 24.01.2023., 17:30   #3357
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,023
Džizus koja besramna kopija G915

I ja volim low profile - jer sam navikao. laptopi, magic keyboard, K810, MX Keys...
Međutim osjećam da sam precizniji na normalnoj, ne nužno i brži. Pričam o pisanju, kod igranja je vjerojatno nebitno.

Također slinim nad G915 TKL jer je:
- lijepa
- ima odlično osvjetljenje
- prekrasna
- low profile
- izgleda bolesno
- bežična
- jesam rekao lijepa?

Osim problema koje si naveo još im switchevi redovno odumiru. Cijena je za dizanje bankomata u zrak.

Onda sam gledao Keychron K1 za nekih 40% cijene G915.
- izgleda ok (čitaj nije preružna)
- ima hotswap verziju
- bluetooth je bugovit
- baterija slabo izdrži
- nema per key RGB (ok, nemam 15 godina ali mi to izgleda korisno za neke namjene)

Onda kontam, pa kad već mogu mijenjati switheve i capse, nije baš neka low profile ponuda, da ipak uzmem nešto normalnog profila.
Nađem Keychron K8 Pro:
- tvornički super izgleda
- bežična
- QMK/VIA
- hotswap naravno
Međutim ne nalazim ju raspoloživu ISO verziji, odnosno našao sam samo švicarsku, pa onda kupi još capse i dođem do cifre 150€ + vjerojatno carina.

Reko, jebeš bežično, to ionako koristim samo kad žderem za kompom pa maknem tipkovnicu, a to je vrlo rijetko. Bolje uzet nešto pošteno, za 50€ više imam Keychron Q3 a to je već prava stvar. Ali tada uočim Keychron V3 - nije li ovo savršena tipkovnica za mene? Nisam pro i nemam glad za složiti najbolju tipkovnicu na svijetu, a i V3 se može malo "popraviti".

Tako da sam trenutno u dilemi V3 za 110€ ili Q3 za 213€ (candykeys). Znam, nije baš razlika 20€, još jedan dokaz da nemam pojma što želim.
Što je najtužnije - da sad nađem G915 TKL (isključivo clicky) za nekih 170€ odma bih ju kupio

Srećom u planu mi je naći se s legama s foruma pa probat njihove tipkovnice, možda mi budu neke stvari jasnije.
SPLiFF je offline   Reply With Quote