View Single Post
Staro 02.01.2023., 14:53   #21
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,702
2.5" SATA SSD 4TB i više

Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova

Tek sada sam ga pročitao. Ranije sam otvorio topic za long-term storage. SSD i long term storage po mojem skromnom mišljenju backup polu-eksperta ne idu u istu rečenicu.

Imam 25god stare CDe koji rade 100%. Na poslu smo testirali neke 25god stare trake koje i dalje rade 100%. Da li će SSD imati sve podatke na sebi nakon 25 godina? Kladio bi se da ne, pogotovo QLC.

Možeš SSD ostaviti u NASu i raditi periodički scrub ali to nije to. Udari grom, dođe strujni udar, dođe do kvara u adapteru NASa i spali ti SSD. Za long term želiš da medij bude van pogona da nije spojen na ništa i hermetički zatvoren sa vrećicom za odvlaživanje.

SSD statistički nadživi HDD. Međutim ovdje ne govorimo o trajnosti hardwarea nego o trajnosti podataka. In the long term, SSD će nadživjet podatke koji su na njemu ako ne paziš.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote