View Single Post
Staro 23.12.2022., 19:59   #7
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,006
Hvala i hvala, iz tvojih usta/tipkovnice u božje uši.

U retrospektivi mislim da se komp gasio zbog pregrijavanja procesora jer bih zbog prekrijavanja GPU ipak prije očekivao pojavu nekih artifakata i smrzavanje slike.

Jedna stvar koja mi nikako nije jasna je ona maksimalna GPU temperatura od 67°C koju sam vidio sa original ventovima na max, to mi stvarno nikako nije jasno. Teško mi je povjerovati da su ta dva mala venta mogla toliko više zraka pogurati da postignu razilku temperature od 12-13°C.

Kako bilo, poučno i traumatično iskustvo i dosta nevjerojatan tajming da pokrepaju ti ventovi, na takav način i u datom rasporedu. Za sada komp drži i nije se više gasio, tako da mislim da bi to bilo to.

Jedino mi je žao što sam sfušario onaj pad na malom heatsinku na mosfetima, ali na kraju dok samo sve ugurao unutra (veliki bonus što nisam mora sve čupati vanka zbog novog CPU hladnjaka jer ima vulgaris plastično postolje) više nisam imao živaca vaditi van GPU, skidati hladnjak prvi pa drugi, stavljati novi pad pa sve opet natrag. Budem to na servisu na 200k kilometara.

Stvarno sam ostario
mkey je offline   Reply With Quote