View Single Post
Staro 10.12.2022., 15:29   #457
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor Black mustang Pregled postova
Pozdrav,



Imam dva tehnicka pitanja.



Slazem novi Komp sa Intelom 13700K, Gigabyte z790 AERO G maticnom, Gigabayte Nvidia 3070 OC grafickom i Torrent RGB Compact kucistem.



1. Maticna ima prvi M.2 slot koji je PCIE 5.0 i dijeli bandwidht sa Grafickom.

(1 x PCI Express x16 slot, supporting PCIe 5.0 and running at x16 (PCIEX16)

* The PCIEX16 slot shares bandwidth with the M2C_CPU connector. The PCIEX16 slot operates at up to x8 mode when a device is installed in the M2C_CPU connector.).

Znam da je to zbog tehnickog limita kod Intela, ali me zanima ako stavim M.2 ( bez obzira koji ili neki 5.0 u buducnosti ) u taj prvi slot, a graficka radi na x8 umjesto na x16. Hoce li se u stvarnosti osjetiti jako kod rada? Tocnije kod video i foto editia?



2. Torrent ima RGB monitore i kupio sam ga samo zato jer su ostala Torrent kucista bila nedobavljiva. Zanima me hoce li raditi RGB svjetla ako spojim ventilatore na maticnu plocu u konektore za ventilatore. Gledao sam manual od maticene ali ima konektore za RGB strip i za ventilatore. Maticna nema nikakav RGB i ne pise nigde da podrzava RGB 2.0 softwer do gigabyta



Hvala puno!
Imam istu plocu, i FD Pop Air RGB, kao i AIO sa RGB.
Sve spojeno na maticnu. Kontroliram preko Gigabyte aplikacije. Svi su ventovi syncani, kao i DDR te GPU osim AIO. Nisam skuzio kako to napraviti:/



Sto se tice M2, i spajanja u PCIE5.0 i smanjivanja bandwitha prema GPU, tu si u pravu, no koliko razumijem, to i nije toliki problem. Bar se ovdje ne navodi

https://helloexpress.net/gigabyte-z7...verview/?amp=1

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote