View Single Post
Staro 02.12.2022., 13:00   #7770
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Nije akvizicija, nije baš ni "na temu" ali nije ni off-topic pa se valjda nitko ne bude bunio

Gledao sam stare 486ice na webu i vidio ovu fotku:


Ovako je izgledao moj prvi komp, imao sam identični case! Kao da gledam starog, izgubljenog prijatelja ... riječ je o 486 DX2 (66MHz) sa Soyo matičnom i (originalno) 8mb RAMa. Kasnije je dobio i Sound Excel zvučnu, GoldStar 16X CD-ROM + Target zvučnike ali i ono najbitnije, dodatnih 4MB RAMa, pa sam napokon mogao igrati Duke 3D

By the way, 486ica je bila kupljena u Info Gami davne 1995. godine. Jedino što mi je od nje danas ostalo su ključevi za bravu, koji su se pokazali iznenađujuće korisni jer otvaraju i 85% drugih kućišta (odnosno njihovih brava)

Edit
Nego, da stavim i nešto malo osobnije.


Ovo sam ja ... ili točnije, ovo sam BIO ja davne 1995 ili rane 1996. godine. Znam za politiku stavljanja osobnih fotografija na web i što sve ne, ali ovo je fotkano toliko davno da bi me rijetko tko uopće prepoznao danas! Uglavnom, sjedim ispred 486ice i (očito se) ludo zabavljam Vide se i Target zvučnici koje sam prethodno spomenuo...


Ovo je fotka jedne obiteljske prijateljice koja je koristila naš komp, ali nema potrebe za cenzurom jer se ionako ne vidi lice. Ekran je Siemens-Nixdorf (kao što ste mogli vidjeti i na prijašnjim fotkama), a što više gledam fotku više shvaćam da je iznenađujuć broj stvari preživio do dan-danas! Ovo je nešto malo novije od prve dvije, rekao bih definitivno 1996. ili možda čak rana 1997.


Ova zadnja je dosta mutna, i morao sam je posebno popravljati da bude vidljiva ali je na kraju ispala "OK". Ovo je bilo iz vremena Win 3.11 & MS-DOSa kad mi je jedina zabava bio Paintbrush, Doom 2 & Lotus 3 (The Ultimate Challenge)

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 02.12.2022. u 14:25.
  Reply With Quote