Citiraj:
Autor webstartm
Pitanje oko Cro Osig i isplate štete
Stari je ima sudar, ne svojom krivicom, s autom DE tablica. I cro osig vodi postupak, proglašena je totalna šteta, on je odlučio zadržati olupinu i popraviti.
Auto prema oglasima vrijedi nekih 3500-4000 eur, cro osig nudi 19k kn - 4k kn za zadrzavanje olupine, znaci 15k kn ukupno.
Neki tips and tricks što napisati u žalbi na iznos?
"Budala" nije htio ići na hitnu a bolila ga ruka i vrat više od tjedan dana nakon nesreće, procjenitelj mu je reka da je tu falia, da bi sad s nalazima mogao dobiti i štetu za svoje zdravlje šta već.
|
Tak ti je i nama bilo (samo HR auto). Isto su procijenili auto na 60-70ak % realne vrijednosti.
Isplatili su ovu razliku koja je u tvom slucaju 15kkn (s tim da su nama "olupinu" procijenili na vecu cifru pa smo jos manje dobili), a za razliku smo ih tuzili. Po prici s odvjetnikom mislim da je rekao da nakon tuzbe u praksi isplate 70ak % vrijednosti auta, plus kamate, i zadrzis auto. Odvjetniku jos ide 10% od onoga sto dobijemo ekstra od onoga sto smo vec dobili. Ako dobijemo parnicu vraca nam se ovih 50eura i trosak procjenitelja. Odvjetniku sam dao screenshotove jedno 3-4 oglasa od istih autiju s istim motorom, slicnim godistem, slicne opreme i kilometara.
Mislim da je tuzba bila cca 50ak eura. Nakon dva mjeseca smo platili jos vjestacenje vreijdnosti auta cca soma kuna. To je sve bilo prije godinu dana, jos cekamo rjesenje tog kompleksnog predmeta. Odvjetnik mi je rekao ako naletim na brzeg suca da ocekujem rjesenje situacije za godinu dana.
Iz mojeg iskustva bi ti preporucio da se previse ne zajebavas s osiguranjem jer ti je to samo gubljenje vremena i zivaca. Oni imaju svoj MO i tog se drze, ne vjerujem da ces se s njima nes dogovoriti. A i to ciganjenje s njihove strane je bilo jedan od razloga zasto sam se odlucio riskirati tih 200E za to iskustvo.
Za 3 godine javim kako je sve zavrsilo
Citiraj:
Autor webstartm
Ae, prvi vlasnik, 2007 godina, svi servisi itd redovno, stvarno top odrzavan za godine, prisa 330k km bez ikakvog veceg kvara
A nista, opisat cu to sve, stavit racune odrzavanja, linkat slicne oglase sa njuske...jos ista?
A popravak ga je izasa oko 16k, pa eto da bar dignu 1-2-3k kn, nije njemu toliko ni do para nego eto stariji covik sad se zivcira, ljut na te lopine iz osiguranja
Ovo mu je prva steta sta je trazia u 35 godina voznje
|
Za olupinu nam je rekao da nije bitno u kakvom je stanju i da ti nitko nece gledati kolki su ti popravci i gledati jel ti to mozes jeftinije popraviti. Ako su oni proglasili totalku, to je totalka makar auto mogao popraviti za 1000kn. Ali, ako ti ide u korist mozes to sve priloziti, ne vjerujem da ce stetiti.
Citiraj:
Autor domy1
Ako si siguran u stanje auta i imaš još koji argument. Ja imao da sam prvi vlasnik, tj. Otac, auto top oprema bla bla izvukao još 2000k kn samo preko maila.
|
Vi ste onda bili bolji od mene
ps. Receno mi je da u situaciji kad nisi kriv imas pravo na nadoknadu rent-a-cara od osiguranja ali samo do trenutka dok ti se ne javi njihovo osiguranje s prvom ponudom mislim, lii nesto tako slicno, zaboravio sam. Ostalo mi je u glavi da je to za dva, tri dana max.