View Single Post
Staro 24.11.2022., 08:26   #507
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,136
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nekretnine? Investiranje u gradnju/prodaju?
Nije opcija trenutno s obzirom kakve su cijene.

Nemam milju kuna viša trenutno sa strane, kredit nije opcija, a starogradnja stara 40 godina mi je dugoročno neisplativa (starost+renovacije), generalno na kraju nemam ništa.

Razmišljao o tome.

Ideja je kupiti još jednu nekretninu kroz 5 godina, ali sada to nije opcija.

Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
diverzifikacija.
- uplacivanje zivotnog osiguranja (radi obitelji, svi mi mislimo da smo neunistivi ali nismo - osiguranje mog oca je doslovno platilo grobnicu za njega kad je preminuo od raka)
- regularna banka stednja, ostavi na racunu uvijek dovoljno novaca za 6-12 mjeseci zivota bez primanja
- ako ne zelis pratiti trziste dionica i obveznica, otvori account kod interactive brokera (ako zelis imati 24/7 uvid u svoj racun) i samo mjesecno ubacuj lovu u dva odabrana fonda (tech i energy sektor). Ako te ne dira 24/7 uvid u racun, nadji brokersku kucu (mozes cak i neku EU, ne mora HR) i preko njih radi iste stvar.
- ako zelis biti izlozen kriptu i ne sanjas da ces osvojiti jackpot kad pogodis random altcoin koji ode x1000, kupis ledger uredjaj i mjesecno kupuj btc i eth direktno na HW wallet.

to su moje preporuke za osobe koje me pitaju gdje da ulazu novac, a nisu zeljne uloziti vrijeme koje ja ulazem u pracenje svih trzista. time receno isto, ne zelim da me te osobe zovu svako-tjedno da pitaju gdje sad staviti lovu nego ovo je recept di ces za 15-20godina sigurno imati rezistivni portfolio na dogadjanja u svijetu osim ako nije WW3 i sve ode u pm.

ako mislis da je rat stvarna opcija, kupnja pravog nakita za zenu se moze smatrati isto vidom stednje jer zlato, srebro uvijek imaju vrijednost. prodavanje stana u situaciji iz fallout 3 nece biti moguce, ali zlatna ogrlica ce ti mozda vrijediti za neki AK47 i municiju
nadam se da shvacas ovo zadnje kao salu ali i doomsday opciju
Pa iskreno, sada svaki mjesec uložim na Revolutu neku lovu u btc i eth.
Ovo gore, nije loša opcija, životno bi trebao uplatiti kad-tad, nikako da krenem u to.
Mommistake je offline   Reply With Quote