View Single Post
Staro 08.11.2022., 13:14   #25
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,111
Citiraj:
Autor morozinho Pregled postova
Ovakav VCR imam na raspolaganju.

Kod ovih i JVC modela, imas dvosjekli mac, kao i kod drugih semi pro modela. Previse elektronike na putu signala, ako bilo sto nije kako treba, mozes imati manifestacija (poznato) koje mogu upucivati na mehanicke, a zapravo nisu mehanicki problem. Druga stvar, nisu ideal za prebacivanje kazeta koje su snimanje s cak i top kucnih modela. Ovi uredjaji imaju tocnu satnicu odrzavanja/servisa. A servisno su (danas) nocna mora za bilo kakvu ozbiljniju intervenciju. Glave mozes naci, jedino ako nadjes donatora za dijelove.

Prije vise godina sam na Njuskalu prodao top model iz JVC 5x serije:



Ako imas kvalitentno snimljene kazete, ako je jos u prolaznom stanju, moze biti odlican kvalitetom slike. Ako ga mislis duze jos imati, nemoj skrtariti, te ga odnesi na servis, barem onoliko koliko je moguce dostupno osobi koja ce ti pogledati. Seme bi trebale biti dostupne, jer dijeli plocu s najmanje nekoliko modela. Za razliku od JVC-a, top Panasonici imaju ruznu manu, da im cak i par elektrolita moze raditi probleme u slici, a napajanje se zna izdajnicki ponasati kad je staro i treba obnavljanje.

Ono sto ti moze biti adut, ako je u dobrom stanju (pssst, nemoj nikome reci) imas puno ljudi koji misle da su oni sveti gral za prebacivnje, pa ga mozes prodati nekome za 3x bolje nego bi mislio da mozes. Pa si kupis nesto Panasonic/JVC zadnje serije, ili za investiciju servisiranja nekog top modela do 1994.

Tvoja odluka jasno.


...
Visage je offline   Reply With Quote