Pozdrav,
kupujem novi PC za kući, bit će mi drago ako mi pomognete složiti konfiguraciju. Na PC ću staviti Windows 11 i svakodnevno će biti otvoren browser s 50 tabova od kojih će 10 biti zahtjevnije web aplikacije tipa figma, etoro i netflix dok će ostali tabovi biti uobičajene web stranice poput večernjeg.
Računalo će se svakodnevno koristiti za uobičajeni rad u Outlooku, Wordu i Excelu, te će se s njega svakodnevno puštati video na 1 do 2 televizora direktno/putem recievera, zvuk će na početku biti 5.1 koliko je sad, a naknadno ćemo prijeći na Atmos.
Glavna dva kriterija su što veća pouzdanost i što niža cijena, pod uvjetom da su zadovoljeni kriteriji ispod.
Desktop računalo bez monitora, bet periferije:
-kućište:
-radije niže nego više, tj. prosjek ili malo ispod prosječne visine
-sprijeda gore izlaz za slušalice, MIC ulaz i 4 x USB 3.0
-unutra pouzdano, čvrsto ali jednostavno spajanje za 2+ čvrsta diska putem SATA
-ventilatori najveća kvaliteta i za CPU, i za grafičku i za interne ventilatore kućišta, da budu što izdržljiviji i tihi
napajanje - vrh kvalitete što dugotrajnije, dimenzionirano prema ostalom
Matična - da nema elektrolitske kondenzatore
-Ethernet port
-MIC in i audio out
-1xHDMI 2.0+ na matičnoj
-2+ slota PCIe GEN 4 (razmotriti PCIe GEN 5)
-podrška za DDR4 i DDR5, da stanu 2 slota po 16 GB
-WiFi 6 802.11ax
-Bluetooth
Memorija 1x 16 GB DDR4 (1R)
Straga: 4+ USB porta što brža
-zvuk - da ima podršku za Dolby ATMOS
-Grafička NVIDIA
-Grafička izlazi, da putem eARC2 HDMI izlaza mogu spojiti 2 monitora i tv, tj. 3 izlaza s kvalitetom 4k 32"
-procesor Intel
1 SSD PCIe NVMe od 512 GB ili 960 GB (skoro sigurno U.2 u odnosu na M.2 ili druge alternative)
1 HDD od 12 TB SATA 3