Tema: Fibernet
View Single Post
Staro 11.10.2022., 18:28   #125
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor sale1902 Pregled postova
Ekipa koja ima Optisis E704, kako Vam radi? Dakle meni je wifi apsolutna katastrofa. Nemam nešto previše uređaja, do 15 ih bude istovremeno aktivnih (par svjetla, alexa, laptopi, mobiteli, televizije, klasika), dakle razdvojeni su mi 5ghz i 2.4ghz. Čim se na isti ssid spoji više od 4 uređaja, wifi na 5-om uređaju puca, ne može se spojit, a za ostala 4 uređaja postaje neupotrebljiv. Ovo je više iskazano na 2.4ghz. Pokušao od mijenanja subneta, do igranja s wifi kanalima, do ne znam čega. Onda skužio da pošto na 2.4 i 5ghz ima mogućnost po 4 različita ssid-a, definirao sam po 4 različita i sad imam 8 ssid-eva . Ono što je dobro je ako rasporediš po 4 uređaja na svaki ssid, radi donekle stabilno. Al meni je ovo super neozbiljno ponašanje. Iskreno razmišljam o archeru ax73.
Ostala iskustva s Optisisom i wifi-em kada imate više uređaja na mreži?
Već sam prije pisao o mojim problemima sa Acherom i E704 mi se pokazao boljim nego Archer AX50. Kod mene Wifi spojeno 5ghz i 2,4ghz i pokazalo mi se bolje nego kad su razdvojeni. Ali kod mene su 6 uređaja na Wifi 2 mob, 2TV, i jedan box i laptop i sve radi bez problema. Na žici jedan box (eonTv nema wifi ) i jedan Tv. Pronjuškaj malo o routerima . Moje mišljenje da ne treba škrtariti ali sve ovisi koliko se može čovjek rastegnuti. Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote