Tema: Automobili
View Single Post
Staro 27.09.2022., 11:51   #63418
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
/cut/…
> Odlična je KIA! Ima dosta jedinstvenih značajki koje si naveo i poklikao, kao ventilirajuća sjedala, V2L, HUD, fizički ključ...
> Dizajn i tehnologija top, SW malo kaska, ali tko će koristi CarPlay ili AndroidAuto, može lako dobiti bolji infotainment
> Meni je bila dosta plivajuća na cesti i indirektna na volanu / "gasu"
> Siguran sam da ćes biti oduševljen (i gospođa). Dok čekas možda se dodatno razvije i infrastruktura u HR ;-)
> Što se tice svega na displayu u Tesli: filigranski kotačići i haptički gumbiči su najbolje rješenje za klimu, tu nemam dvojbe. Međutim, prebacio sam se na upravljanje klimom preko shortcuta ili glasom. Muscle memory čini svoje i postane puno lakše napikati kontrole nakon nekog vremena. Teško se u jednoj probnoj vožnji naviknuti na sve, ali Tesla je auto s kojim se svakodnevno najlakše izlazi na kraj i najopuštenije živi zbog kombinacije infrastrukture, aplikacije i Silicon Valley mindseta sa svojim plusevima i minusevima



Da skrenem temu na A81 ;-)

Prošli tjedan sam proveo dan vozeći raznorazne Mercedese kroz Schwarzwald.

Mix Autobahna, lokalnih cesta i pitoresktnih mjestašca koji kao da su ipali iz Ivice i Marice. Calw, Freundenschaft itd.

Putem sreo flotu starih oldtimer Porschea, Jaguara, Alfi, BMWa i motorista. Tko voli aute i vožnju, ovo je jedna od ruta koju treba doživjeti.

Nefiltrirano o autima koje sam vozio (svaki 30-60 min u komadu):

E Klasa (213) AT Hibrid -> najudobniji kruzer, pregledan i stabilan, "ledenjački" odziv na gas od kojeg su mi se na uključivanjima stvarno ledile žile
S Klasa Coupe -> Mafia auto s bijelom kožnom unutrašnjosti, malo plivajuć i definitivno podešen na komfor, klasa za sebe
C Klasa Coupe -> Šofersajba kao da gledam kroz poštanski sandučić, stvarno tko je smislio tako klaustrofobican auto?!
A-Klasa -> najbolji feedback ceste, 136 kW varijanta pruža dovoljno snage za taj autić, vibracije i zvuka za petrolheade. One "emocije" koje se prebacuju EVima, evo tu ih ima u izobilju.
CLA -> vidi A-Klasa, samo što ima guzicu
GLE -> Udobno, izolirano, kao da sjedim u busu xD, vjerojatno super za duge višesatne pruge, ali ništa za oktanaše


Ono što sam primijetio kod svih auta, preodgojen nakon 1 god elektrifikacije:

> pritisak na papučicu...ništa...ništa...ništa...buka...ništa...krećemo
> prebacivanje između Sport i Comfort ili Launch Control na uključivanju u promet nisu praktični (probao kao lijek za ovo prvo)
> Ručni mjenjač (vozio nakon 7 god) - ne znam tko bi si samovoljno priuštio za svakodnevnu vožnju, osjećaj kao laparoskopska operacija koju mi je nedavno priuštio jedan 3 mm kamenčić :-)
(disclamer: nisam dugo vozio manualac i mogao se odmah "prešaltati". Svjestan sam da AT uglavnom znači +3000€ na novom autu i to je cijena koju si mnogi ne mogu opravdati)


Nadam se da moj HR (ejč-ar) neće ovo pročitati, ali jedan bazni RWD Model 3 sa svojim telepatskim odzivom na "gas", 1-pedal vožnjom i "akvarij" kabinom je auto kojeg bi izabrao za panoramsku vožnju kroz Schwarzwald.
Ili to ili neki primordijalni BMW kao sto ima Destro.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote