Tema: Automobili
View Single Post
Staro 13.09.2022., 15:14   #63135
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Pojasni molim "takvih kao ti"??

Što sam krivo rekao?
Ako kupuješ isti auto ko i ja, s odmakom par godina, što znači "takvi kao ti"? Ne kužim.

To što auto mijenjat ću za 4 i pol godine nema veze s ovjesom ili s ičim.

Ako se nešto na njemu pokvari, u garantom roku će biti i kao takvo će ovlašteni riješiti bez dodatnog troška.

Ako ga mijenjam na vrijeme dok ima određenu vrijednost na tržištu, to znači da pazim ne izgubiti vrijednost novca, sa relativno malenom doplatom opet uzimam novi s 0 km.
Svakih 5 godina s otprilike 10.000 eura vozim uvijek novi auto, drugi ljudi s 10.000 eura svakih 5 godina stalno voze stari auto.
Ja nemam brige s kvarovima i popravcima, a ako se nešto i desi imam kasko i garanciju

Glavna caka je u nekom momentu skupiti hrpu keša i kupiti novi, jer teško je uštediti lovu u kratkom roku 5 godina za doplatu ako plaćaš kredu.
Svog sam iskeširao, uzeo drugi set kotača, i miram sam s svim ulozima osim registracijom sve do mijenjanja "staro za novo".

I opet, ako ga mijenjam, to nije razlog da ga danas lomim i iživljavam se na njemu, jer samo ću ga sjebat i manje će vrijediti kod zamjene. Poanta je da za 5 godina izgleda ko salonski primjerak, jer tako ću najviše uštedjeti.
Pa tako ako naletiš na moj za 5 godina, imati ćeš auto do 100.000 km, garažiran, s keramičkom zaštitom, pažem i mažen.
Takvi kao ti mi omogucuju kupit dobar auto za osjetno manje novaca.

A kaj se tice izjave da odrzavas vrijednost, to bas i ne drzi vodu jer ti popusis 20% cim si ga izveo na cestu i jos tolko za 2-3 godine dok npr ja sam kupio A6 prije god i pol za 21k eur i sad cu ga prodat za 23k, a auto uredan, ko nov iznutra i izvana, malo km, napravio mu jedan servis, a da se hocu djiberit ne bi mu odradio servis uopce...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote