View Single Post
Staro 26.08.2022., 17:15   #4202
Yumi
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Pozdrav svima


Moram uzeti novi monitor i nakon nesto pretrazivanja, svela sam to na par modela, no kako ih ne mogu vidjeti uzivo jer ih kod mene u ducanima nema, potrebna mi je pomoc.


Vidim da se bas puno spominjao LG 24GN650-B, ono sto me zanima je koliko mu je reflektivna povrsina? Znam da je formalno mat, no ima razlicitih mat nivoa i izvedbi.
Primjerice jedan od glavnih izbora mi je bio BenQ EX2510S, no imala sam priliku vidjeti EX2710 i neke druge benq monitore i svi su way previse reflektivni, iako su formalno mat, a ne glossy, pa sam odustala.

Reflektivnost mi je nazalost problem zbog glavobolja i ociju, sto je vise reflektivna povrsina, to mi vise problema stvara i krace mogu biti za kompjuterom.

Razmisljala sam takodjer o Dellovom G2422HS, no cini mi se prema manualu da su mu opcije za podesavanje/kalibraciju slike stvarno previse siromasne. U nekom videu mi takodjer djelovao previse reflektivan (a panel mu zapravo novija verzija onog u LG-ju, BOE MV238FHM-NF1, LGjev je stariji NG1...razlog vise da budem skepticna prema LGju). No videi nisu bas najbolji izbor za procjenu toga.

Te naposljetku Dell P2422H koji je na svega 60Hz, no posto ne igram FPS-e a strasno sam puno na kompjuteru (programiranje/ucenje+sva zabava), radije cu nesto na cemu mogu dugo raditi sa nizim osvjezavanjem i sto ce mi stedjeti oci (posto ima hardverski blue light filter, a imam groznu dioptriju). Tu me zanima ako taj perma blue filter ipak malo boji sliku previse u zuto ili je okej. Njega sam uspjela vidjeti u hgspotu i reflektivnost mu okej.

Pa eto ako mi itko s icim od ovoga moze dati kakav feedback jer je imao priliku vidjeti ili sam ima taj model, hvala unaprijed.
Yumi je offline   Reply With Quote