View Single Post
Staro 25.08.2022., 14:25   #658
DoctorEvil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Kuća
Postovi: 31
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
NIŠTA nije plug n play.
tebi je na liniju vezan jedan jedini modem i to je onaj kojeg koristiš sada, čiji su podaci u acs-u.
onog trena kad promijeniš modem, starog modema više nema i ćao.
možeš ti nakon toga spojiti isti identičan modem na liniju, on automatski neće napraviti apsolutno ništa, kao šta to neće napraviti niti neki modem od 1000kn iz dućana. čini se da si (pre)mlad da bi se sjećao da je to bilo sasvim normalno i očekivano ponašanje do pred 10tak godina kad je uveden ACS sustav.
HT nije nikome zabranio korištenje kupovnih modema, ali oni daju podršku (u vidu acs-a) samo za onaj jedan modem kojeg si od njih dobio.

i ps, ZTE modem ima uvjerljivo najlošiji dsl modem, sinkronizira se na najnižu brzinu od svih ostalih. meni je zte bio cca 3mbita sporiji u uplinku od svih ostalih modema koje sam naknadno imao i testirao. zte mi je držao 30/5 ravno, sa ostalima je to bilo oko 38/8, u jednom periodu je to dostiglo i 42/8 dok je parica bila zdrava.



Znači svakako bi bilo potrebno nešto konfigurirati u bilo kojem drugom modemu koji dođe na moju liniju a da nije od T-coma (a možda i u njihovim ako sam skužio).

https://ibb.co/VtSzQLM

Ovo je iz menija od ZTE, ima dosta različitih postavki, tko zna što je sve bitno. Recimo ovdje ima DNS kao input i oba connection name, ovo sve ostalo djeluju ko fiksne stvari. Sad pitanje jel su neke stvari zaključane zbog T-com drivera u modemu ili su neke jednostavno svojstva uređaja.


Al pretpostavljam da svakako nešto se bi moralo inputati od ovoga u novi modem da bi proradio.
DoctorEvil je offline   Reply With Quote