View Single Post
Staro 11.08.2022., 05:44   #43227
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Prednosti diskova, a pogotovo hidrauličkih je i više nego poznata. No slažem se, nisu za sve namjene te su tolerancije naprema v-brake-u puno puno manje, da sve bude uštimano. Ali za cutting end situacije teških vozača i terena, uz naravno utrke, nema alternative.

Sve može biti OK i na njima, samo je pitanje jesi spreman potrošiti toliko vremena na održavanje.

Mislim da meni nije uzrok nejednako izlaženje klipova, bicikl je još nov i ono još važnije, nakon centraliziranja, dan dva mi radi dobro, bez neželjenih struganja uz disk, i onda odjednom treći dan kao da se nešto naglo pomaklo pa dođe do stalnog kontakta.


Kratak mi je imbus, i bez ručke, pa nemem dugu polugu da mogu baš ful jako pritegnuti, nadam se da je to razlog....pa se prilikom nekog naglijeg kočenja, od sile pomakne cijeli taj zašarafljeni sklop, jer vidim da se onda jedna pakna priljubi totalno uz disk, a druga dobije maksimalan razmak od diska. I to jednom jedna pakna, drugi put ona druga.


Pitat ću majstora da li bi moglo biti da kotač napravi neki pomak, jer nije savršeno stavljen ili stisnut, ali ne vjerujem da je do toga.

Evo i tema sa stranog foruma gdje se dogovaraju o najboljoj metodi centraliziranja hidraulične kočnice:
https://www.bikeforums.net/bicycle-m...rake-pads.html
Ari je offline   Reply With Quote