View Single Post
Staro 05.08.2022., 08:38   #145
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,823
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Dojmovi? Ima li nekih mana koje si otkrio korištenjem?
Kasnim malo, ali nemam vremena za piskaranje, ludnica od posla ovih dana.


Uglavnom brzinom sam zadovoljan, proc je više nego dovoljan za svakodnevni rad (ne igram mobilne igre, bar ne one zahtjevne).

Ono što me najviše trenutno živcira su dvije stvari, od kojih je prva stvar čisto subjektivna:

- proximity sensor radi i to savršeno. Ali smještaj mu je negdje u desnom gornjem dijelu i kad držim mobitel na uhu bez ruku (prignječim ga ramenom ), dosta puta mi se desi da se ekran aktivira i počne pristikanje svega mogućeg na istom pomoću glave. To mi se nije dešavalo na OP jer je kod njega proximity više ulijevo pa ga moje "uvašce" prekrije , no to je problem kojeg možda nitko drugi neće imati.
- Kad mi zvoni mob u džepu i kad ga izvučem, u 50% slučajeva ne mogu se normalno javiti, nego moram ukucati PIN pa skloniti notifikacije. Zašto se to desi ne znam, ali mi treba skoro 10 sekundi da se javim. Obično vadim mob iz džepa sa dva prsta, jedan bude na vrhu ekrana gdje je proximity, možda je to problem.

I dalje imam primjedbu na Android 12 prebacivanje sound / vibration / silent.
Moram žonglirati previše da napravim što hoću. Widget ne radi kako treba jer prilikom odabira silent moda pali također i DnD.
Alert slider na OP je sveto pismo. No to sam ja i moje navike i moj posao sa ljudima, gdje svako malo moram stišati mob i 5 minuta nakon toga ga ponovo pojačati.
EDIT: još i dalje imam problem što mob prebacuje u roaming kad nema domaće mreže, iako sam izabrao mrežu ručno. Frustrirajuće ali nebitno za 99% korisnika. Sličnu stvar sam jedno vrijeme ispočetka imao na OP, gdje prilikom paljenja moba ujutro isti vrati postavke traženja mreže sa ručno na automatski, pa na kraju odem opet u roaming. No je poslije ispravljeno.

Osim toga, nemam nešto drugo značajnije za prijaviti. Notifikacije dolaze brzo i redovito. OP je to radio odlično i nisam imao pritužbi, ali Nothing radi još bolje.
AoD je odličan, jedina stvar koja mi je falila na OP. Pregledan, sve ikone prikazuje, znam kad moram posegnuti za mobom a kad ne. I ne jede bateriju.
Fingerprint je brz, bez primjedbi.
Brightness senzor mi u mrklom mraku ponekad drži ekran svjetlijim nego što mislim da bi trebalo. Ili sam ja navikao na OP da skine svjetlinu maltene na nulu. Na normalnom i dnevnom svjetlu nemam primjedbi.
Kamera - zadovoljan sam. Ja nisam mjerilo jer okinem u prosjeku jednu sliku u dva dana. Za video ne znam, nisam još ništa snimao.
Wow faktor - over the charts. Ljudi prvo misle da imam iPhone, pa kad mob počne blicati ostanu u čudu. Prvo kažem da sam modificirao iPhone (ne vjeruju ), pa onda kažem da je to mob koji se zove Nothing phone (pa mi ni to ne vjeruju ).


Ako nekoga zanim još išta slobodno pitajte.
BTW, OP 8 Pro je na Tržnici, ako ikoga zanima.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Matta. 05.08.2022. u 08:45.
Matta je offline   Reply With Quote