View Single Post
Staro 04.08.2022., 09:26   #17628
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Da, tako je moguce, uz instalaciju Kodi 20 Nexus verzije (koji je trenutno u alpha2 varijanti) koja podrzava DV. Za Android je najbolje instalirati sa ovog repozitorija i to verziju "Maven's Kodi-Builds für Android" (Nexus) koja podrzava vecinu DV ripova.
Uh ok. Nisam ni došao do Dolby Vision isprobavanja, zapeo na zvuku i bufferingu. Nabavio chromecast with google tv. Nabavio Samsung HW-Q990B.
Pustim Dolby Atmos "offline verziju filma ako me razumijete" i ne piše dolby atmos.

E tu nastupa mali šok: Chromecast ne podržava TrueHD + Atmos, već samo lossy verziju DD plus + atmos...

A da ne kažem da ako puštam Mad Max od 50 gigi (cca 50 Mbit/s HEVC video signal) da Kodi zastajkuje svako malo i kaže slow source (a mislim da nije slow, mrežni disk i gigabitni ethernet je u pitanju, speedtest na chromecastu kaže preko 300mbita). Ako gledam opterećenje mreže na source kompjuteru, drži uredno 50 mbita dok chromecast vuče video i onda naglo padne na 0 neko vrijeme i onda opet krene slat 50mbita.

Jel se da Kodi podesit da buffera unaprijed puno više nego sad? Ili je taj Chromecast jednostavno preslab uređaj, zamišljen samo za streaming low bitrate videa sa Netflixa, Disney+, HBO itd?
Ili mi tu jedino rješenje zapravo uzet Shield Pro ?
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote