Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 31.07.2022., 20:52   #11415
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,107
Ne znam koliko je ime Koss je poznato kod nas, koristim njihove clip slusalice najmanje 15-tak godina za sve sportske aktivnosti i posebno trcanje. Neke sam gubio, pa ponovo kupio, neke su mi refudirali. Mala firma naspram monstruma Apple-a kojeg je upravo dobila na sudu! Izuzetno korektna podrska, znaju slati zamjenske i godinama iza ikakve garancija, ako se nesto ostetilo.

2020., Koss je tuzio Apple, Bose i jos nekoliko imena (da skratim) zbog povrede patenda vezanog bezicni prenos slusalica i zvucnika. Kad je objavljeno da su podigli tuzbu, zvucalo je nestvarno, da ce moci obraniti povredu, vec u isto vrijeme toliko imena, gotovo suicidalno finacijski.

I da ne duljim na dugo i siroko, jer duza je prica. Dobio je Apple i jos mu je narasla vrijednost, scenarij za pozeljeti!

Koss shares have rallied 43% in two days of trading after winning a patent battle against Apple.


Albright To Apple: Koss Patent Row Won't Be Transferred


O nakandnom dogovoru sklopljenom se ne zna, posebno kolike ce licence Apple i ostali morati placati, prica se o $10-$14 milja , ali veseli covjeka u raljama korporacija, cuti za tako dobru vijest



E, sad za usporedbu kad Koss (ispod 20 milja godisnje zarade) dobije Apple s koji okrece stotine millijardi, koji ima timove i vojsku odvjetnika, onda je malo reci nesvakidasnji uspjeh. Koji mozda ohrabri druga manja imena, koja se uvijek ustrase i pomisli, zbog svoje velicine naspram divovima.



...
Visage je offline   Reply With Quote