View Single Post
Staro 16.07.2022., 15:42   #19
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Daj link na te francuskinje
Francuskinje


Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nevezano direktno za switcheve, ali kad si već spomenuo Što se tiče clustera koji imaš, na koji način si ostvario (ako jesi) HA storagea? Što ako ti prdne nas?
To je samo lab za podoma, tako da nema HA, vCentar se vrti na jednom od "hostova" ne na NAS-u, gore imam dignutu AD domenu i nešto skalamerije gdje se učim.

Jedini "problem" koji imam je da kak je ovo unmannaged switch, a guram vMotion i Management kroz 2.5G nemam opciju VLANova nego sam samo postavio druge subnete pa je malo više dereanja po mreži, al za po doma je čistom fine.

Hostovi su inače Lenovo M920q tiny i uz integriranu Intelicu u njih je ubačena francuskinja, malci ko da su stvoreni za home lab - odavde sam dobio ideju. Točnije od Bubbe - on kemija baš ovo s linka, neki pfsense\opensense monstrumić.

Stvar puno bolje radi od kad sam se maknuo sa USB Realteka, iako je nazivno ista brzina. Storage migracije s NAS-a na Datastore na Hostove brže završava, VM-ovi se manje vuku i nemaju čudne spajkove.

Makar evo, ovaj laptop s kojeg pišem je spojen preko USB 2.5G i radi sve čistom fajn, nemam cukanja ni ništa, makar gaming i remote access ne mogu ni blizi zahoggat mrežnog prometa pa realno nije usporedivo. Backup fest kraće traje u svakom slučaju
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote