View Single Post
Staro 06.07.2022., 20:35   #966
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Pa što se zamaraš sa OMV ako ti freenas radi ok?
eksperimentiranje, testiranje, zabava, ucenje...

imam svakakvih boxeva... neki su "bitniji" od drugih, a freenas je svakako jedan od onih koji je stalno u pogonu i pokaza se skroz ok. toliko ok, da ga nisam niti updatea na truenas, ali i taj trenutak se blizi jer mi se u njemu vrti ubuntu server virtualka s nextcloudom, a koja je u zadnje vrime postala nepouzdana. sam freenas je ok, ali virtualizacija mu je... ajme.... tako da to tribam izmjenit...

omv je glumia backup backupa stvari koje nisu kriticne i vec sam u par navrata vraca citavi sustav samo novom instalacijom omv na novi stick... svi podaci su bili sacuvani. medjutim, sad je tri od sest diskova otislo i to je to... nema vise igranja s omv.

xpenology je prvo isproban na e350 miniitx ploci i nakon sto je tamo upalia, trajno je upogonjen na lenovu s n2840 procom koji je pasivno hladjen i eto, to cuda radi nevjerojatno...

onda je tu i NUC server s winsima koji takodjer sluzi za rdp i pxe bootanje s aomei softom...

jedno vrime sam vrtia i neku bucnu mrcinu s hardverskim raid kontrolerom i xcp-ng na njemu, ali to em trosi, em glumi vikendicu s pogledom na aerodrom...

nisam proba unraid, mozda zato jer su ga jedno vrime svi moguci yt-beri gurali ka alfa i omega pohrane podataka pa me odbilo.

i opet, nisam gotov... a godisnji samo sto nije pocea...
wifi je offline   Reply With Quote