View Single Post
Staro 27.06.2022., 13:14   #7302
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
jel to neki povremeni event? kad ce opet biti? bas me zainteresiralo!

i, nevezano za gornje pitanje, jel ima kakvih zanimljivh primjeraka racunala kao dio stalne postave u TMNT?
Iskreno, da trebalo je biti regularni event, cca svakih godinu dana, da. Nažalost okolnosti su se tako posložile pa nisam više imao drugih izložbi, a propali su i pregovori sa Peek & Poke informatičkim muzejem u Rijeci, kojima sam praktički nudio deal "serviran" na tanjuru i bez previše uvjetovanja. Trebali su mi samo izdati potvrdu, i doći po to sa vlastitim prijevozom, što se nije nikad dogodilo.

Mogu samo nagađati zašto, ali bez previše detalja sve je krenulo nizbrdo kad sam zatražio pismenu potvrdu svoje donacije njihovom muzeju, kao i obećanje da taj hardver ne bude završio na Njuškalu sljedeći dan. Na što su by the way pristali, ali se onda počeli izvlačiti nevjerojatnim pričama (da je auto u servisu i da ne mogu pokupiti moju donaciju, ali da vanjski suradnik može doći i sve to pokupiti, međutim ovaj kao nije ovlašten za nikakve potvrde i ne bi mi mogao dati nikakvu potvrdu) pa je cijela stvar poprimila sasvim drugačiju notu.

Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
cyrix sam vidio samo jednom u životu, vjerojatno sck7
a prvi AMD koji sam koristio je bio početkom socket A "generacije"
Koliko sam skužio, nisi puno propustio. Uz IBM, Cyrix baš i nije bio na glasu kao pouzdan izbor, i nije trebalo dugo da nestane uz moćne rivale kao što su bili VIA, Intel & AMD.

Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
sad me podsjetilo na modove otključavanja množitelja
Misliš na onu nekakvu karticu sa DIP prekidačima, koja se montirala na Slot A procesore? Ja ga osobno nisam nikad imao (napravio golemu grešku i odbio besplatnu garnituru kad mi ju je jedan poznanik ponudio) ali baci oko na TechPowerUp, gdje imamo temu gotovo identičnu ovoj ovdje, tamo su dečki pričali baš o ovome prije nekakvih tjedan dana.

Edit
By the way, evo ti LINK na izložbu koju sam imao 2013. godine. Da, tekst je prepun tipfelera, ali ovo nisam ja pisao. Trebali su samo prepisati specifikacije sa papira koje sam im dao, što je u brzini (ili auto-correctu?) bilo previše...

Vijest su donijeli i novinski portali, bilo je toga više ali sad uglavnom ili baca na 404 ili jednostavno na homepage. Jedna od rijetkih koja radi je Večernji: LINK

A evo i mojih fotki... Lijevo se jasno može vidjeti 486, DX4 koju sam prodao Royu, isti case kojeg imam danas i u kojeg budem stavio Slot 1 mašineriju

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 27.06.2022. u 13:25.
  Reply With Quote