Tema: Automobili
View Single Post
Staro 14.06.2022., 21:59   #61732
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako sam nesto naucio od problema s klimom, isto na pezou, idu redom: prvo tlakovi s bojilom, drugo struja, senzori, spojka kompresora, tek zadnje je kompresor. Svaki normalan majstor koji ti predlozi zamjenu kompresora to isto ne bi smio uraditi bez da se uvjeri da ostatak klima sustava nece opet ubiti taj novi kompresor. Ako daje garanciju - ocekuj vise od 2500kn troska. Ako ne daje garanciju i prodaje samo kompresor bez da je provjerio ista od navedenog - nadji drugog majstora.
Pa zato je dobro ici, onome koji se bavi primarno auto klimom. Mada, ima i medju njima inspirativnih naplatisa.

Meni je, recimo, 5x u zadnje dvije godine proslinio presostat. Jednostavno nece se dignuti, zvuk mi odma govori, a ako je vanjska buka prejaka, opet vidim po struji, jer imam dva pokazivaca zbog audio opreme, pa znam koliko padne kad se digne AC.

Dobavljac dijelova, slegne ramenima i veli - A kaj da Vam velim, strasno je kakvi su dijelovi danas. Jasno, za prve dvije, nisam ni cuvao racun, jer nije mi napamet palo da ce toliko puta rikavati. Onda sam preslistao dijelove alternativne, pa narucio iz vana navodno bolji. Za sad radi.

Inace, reparacije kompresora nije velika nauka, tako da ce ti posteniji predloziti da prvo ides tim putem, ako je izvedivo. Dedicirani auto klimasi obicno imaju i takve zamjenske za koje daju garanciju, dok tvojega saniraju, ili cekas novi.


...
Visage je offline   Reply With Quote