Tema: Automobili
View Single Post
Staro 14.06.2022., 17:29   #61723
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,855
Ako sam nesto naucio od problema s klimom, isto na pezou, idu redom: prvo tlakovi s bojilom, drugo struja, senzori, spojka kompresora, tek zadnje je kompresor.

Ako je zbilja kompresor otisao u vjecna lovista, moras ustanoviti zasto! Je li radi špene u sustavu zaribao, a ako je, tek onda treba sve isprati. Nekad se mijenjaju i hladnjaci u kompletu s kompresorom jer oni su nakon x godina puni sranja i gnjili pa se ne mogu ni isprati.

Svaki normalan majstor koji ti predlozi zamjenu kompresora to isto ne bi smio uraditi bez da se uvjeri da ostatak klima sustava nece opet ubiti taj novi kompresor. Ako daje garanciju - ocekuj vise od 2500kn troska. Ako ne daje garanciju i prodaje samo kompresor bez da je provjerio ista od navedenog - nadji drugog majstora.

Promjenio sam 3 majstora za klimu koja se nije htjela upaliti ili se palila svaki peti put. Od jednog koji je htio mijenjati kompletan kompjuter i kodirati ga u Italiji za soma eura, do tipa koji me uvjeravao da je kompresor u pitanju. Treci majstor je spojio spojku na 12V direktno i utvrdio da pusta bijeli dim - nova spojka i sve radi vec 3 godine. Usput je provjerio ima li spene, promjenio gumice itd itd... Trosak oko par soma kn s punjenjima i rukama.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote