View Single Post
Staro 11.05.2022., 00:52   #5188
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 2,008
Dakle evo mali review i trenutno stanje Huawei-a nakon 8+ mjeseci korištenja P40.
Što se mene tiče, to je savršen mobitel. Jedina stvar koju bi možda htio a on nema su stereo zvučnici.

Što se tiče softvera, naravno ovo je samo moje korištenje, neke od nativno preuzetih aplikacija sa Appgallery su: VLC, Lens, Outlook (umjesto gmaila), Opera Touch, Bolt, Bolt Food, Petal Maps, George (mbanking), Xodo, Keks Pay, Binance, Njuskalo, Curve (za NFC plaćanja), Petal Maps, HEREWeGo maps

Viber i Whatsup sam skinuo apk preko APK Pure. Netflix isto tako. Firefox i Skype.

Preko gspace-a mi je trebalo par stvari koje nisu radile dobro samo kao apk, to su Uber, Uber Eats, Glovo, Wolt, HRTi i Google Drive. Većina tih aplikacija se može staviti kao prečac na web verzije naravno, ali ovako je elegantnije. Gspace svakako preporučam, micanje reklama je 10ak kuna mjesečno ili tipa 15-ak eura doživotno. Koliko znam, Gspace ne funkcionira kako treba jedino sa google pay ali to mi ne treba jer je Curve nativno podržan. Google mape više ne koristim jer su se Petal mape jako unaprijedile, google mape su i dalje bolje kad je riječ o restoranima i sl. lokacijama, za čistu navigaciju je petal sasvim ok, čak i kad je javni transport u pitanju.

Ono što mi je falilo su aplikacije tipa Relive (iako i to sada radi preko gspace) dok nisam otkrio Huawei Health koji također može snimati moje gps rute pa raditi od njih video kretanja po mapama i sl.

Priznajem da sam gledao S22U ali sam odustao, jer bih u nekim stvarima dobio bolju stvar, u nekim lošiju. Review-ovima unatoč, meni se čini da kad je low light u pitanju, Samsung i dalje nije tu, ili mu treba night mode i 3-4 sekunde okidanja. Kad vidim iskustva kolege Ive, onda
10x zoom meni nije gimmick nego nešto što bi me živciralo da više nemam, tako da bi jedino mogao na S21U/S22U. Dobio bi svakako bolje ekrane i GMS, ali po meni trebalo bi malo više od toga za prelazak.
Što se tiče brzine, mob je doslovno brz kao kad je bio nov, 990 5g je ok čip ali ljudi zaboravljaju da Huawei ima svoj proprietary file system koji na P40 ide do 2GB seq read rate, 350 MB random read 4k(to su inače vrijednosti koje je samsung stigao tek sa S22U) i u tome je stvar kad je riječ o percepciji brzine. Zato je mobitel strašno brz + što nije suviše bloatan.

Kamera je naravno priča za sebe, i tu se manje više sve zna, hvala kolegi Mar-u koji mi je otkrio 50 MP Ai mod

Kad se pogleda P50P, tamo je vidljivo da nažalost taj kamera hardware jednostavno ne funkcionira toliko dobro sa snapdragonom koliko sa huaweiovim vlastitim kirinom. Velika je šteta što im je politika napravila, da su ostali kako su bili ne bih imao nikakve dileme o budućem mobu.

Nedostatak GMS-a za mene konkretno nije problem, ali općenito nažalost jest i ne znam da li bih ga preporučio prosječnom korisniku, iako je gspace zbilja jednostavan i jasan. Zbilja vrhunski mob i opet, koja je šteta što im se dogodilo. Kad zbilja zastari i ja budem osuđen na samsunga, to će biti tužan dan

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Jedno pitanje za vlasnike Huawei-a bez GMS-a. Ako se koristi apkpure, da li se može skinuti i koristiti google maps i uber? Jedino mi te dvije aplikacije stoje pod znakom upitnika, ostalo sam sve pokrio.
Ako se mogu skinut, rade li normalno, vidim da se piše da google maps radi sve osim navigacije, znači ne mogu pretraživati adrese uopće ili samo ne mogu pokrenuti navigaciju?


P.S. odustao sam od googlefier stvari, ne vidim smisla da se downgrade firmware i sl. hoću nešto što će trajno raditi kako treba

Zadnje izmijenjeno od: Exy. 11.05.2022. u 00:59.
Exy je offline   Reply With Quote