View Single Post
Staro 10.05.2022., 06:53   #6468
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,355
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Dakle nema pomoći.
Lako za router iza ovoga ali ako opet crkne dali bu mi (opet) istu ili sličnu kramu.
Alternativa je A1 optika ili Telemach
Tcom štanga u Trnskom.
U istom smo kva.

Ja sam na A1 PON optiku prešao(uz natezanja sa A1) prije hmm cca 2 god. mislim i normalno imao jesam problema jer imaju i ovi na t-comu znači nema operatera da pređeš i da nećeš imat problema i da će sve biti idealno. Ali malo riktanja itd. i zasad je ok, ne kažem da će ovo držat 2 god. ovako jer vrlo vjerojatno neće, uvijek će im nešto prdnut puknut itd. ko šta to obično bude. Ali u globalu kad imam nekih problema zvrcnem tehničku prijavim mailom i zasad svaki put su mi umanjili račun šta je isto korektno no ne opravdava to da mi zbog toga stvari trebaju ne radit ili da nemam net. Ali kao šta sam rekao i na t-comu se isto znaju problemi razno razni dešavat tako da sve je to isto sranje drugo pakovanje kako bi rekli samo je pitanje cijenovne isplativosti. Ja sam si još na A1 spojio moje doma u mozaik pa plaćam 30kn manje za pretplate i za 3u1 šta imam tv, net i telefon (plus još dodatni risiver i sportski paket). Što se routera tiče ja uvijek imam svoj router (u wireless mode-u jer u bridge-u su mi rekli da ne može ovaj huawei bit ne znam zašto) iza njihovog i ostalo sve pogasim u njemu jer nikad ne znaš kakvo ćeš smeće dobit od ISPa. No moram priznat, nije da hvalim ali ovaj havaji bijeli HG8145V5 je stvarno ok router čak i ako nemaš svoj neki iza njega.


Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Hardver uopće nije loš... SoC MT7620A, switch QCA8337. Na to bi se vjerojatno relativno jednostavno dalo portati OpenWrt da se dobije ruter s SFP slotom koji je sposoban rutati više stotina megabita WAN prometa. Uz GPON SFP radilo bi i na HT-u i A1.
Nije loš hardverski što se tiče SoC-a i switch-a, ali kondenzatori i neke ostale komponente na njemu su neko jeftino smeće koje vrlo vjerojatno daju svoje nakon nekog određenog vremena kao i adapter od tog routera. Pa ako ne uzmeš lemilicu i zalemiš sve neke dobre kondiće šta se realno ne isplati jer router nije tvoj plus još ako skuže ćeš morat to smeće platit nekom nebuloznom cijenom.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 10.05.2022. u 07:24.
Thermaltake je offline   Reply With Quote