View Single Post
Staro 01.05.2022., 13:38   #1410
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,111
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
za kacigu je dovoljan jedan put da ima smisla ali nikad ne znas kad je taj jedan put ni hoce li ga biti. Svakakve bizarne nesrece se događaju i neke se ne mogu izbjeci ni da si najspretniji covjek na svijetu. Ne nosim ni ja kacigu na bicikli po gradu ali sam svjestan da bi mi bilo puno pametnije da je nosim.
Sve stoji - moze - ali rizik koji preuzimam. I na ulici se svaki dan (ne daj boze) moze auto udariti, pasti tegla cvijeca, ili po ZG-u, komad fasade ili gore, ali , eto, zivimo. Kad god sam dosao u padajue pozicije, lagana brzine mi je dala manevra da se uvijek postavim. Cak i kad me je zena skoro zgazila zbog sminkanja i gledanja na mobitel. Umjerena brzina adekvatna nogostupu je najbolji saveznik.

Zato razmisljam uzeti Hovding, ali, ostaje pitanje tumacenja airbag kacige, koju je po sigurnosti dokazana, po dimenzijama cak i veca od najvece motocikl maske. Samo, pitam se, kad policajcu velis da imas sancov ovratnik s gyro senzorima, koji izbacuje kacigu preko glave, hoce li svaki put morati na telefon provjeravati, dal to uopce postoji. Ili ministrastvo pitati, ili jos gore, da im moram kupiti jednog, da ga potvrde

Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Zanimljivo, sad je samo pitanje kako misle zaustavljati i kažnjavati vozače romobila,... možda i policija dobije službene romobile
Jucer sam navratio na samo zatvaranje u Romobiliju, pa sam potegnuo isto pitanje. Jer poveznicu koju sam dao na prijasnje prijedloge, gdje su mogli sudjelovati i gradjani, te sama udruga romobila, davno je zatvorena. Jer oni su ipak podigli granicu snage, stavili brzinu u realnost, te po tockama i prijedlozima, vise je addenduma dodadno, koji su opravdano privaceni i revidirani.

Vele da je ovaj dio nije imao ikakvog sudjelovanje javnosti/udruge/ikoga. Sami su to skompali, te sad plasiraju, do mozebitnog usvajanja. Kao sto je receno, dogovoro je bio do 16 godina.

No veli da je vec bilo akcija policije gdje su adresirali bas romobile, na cetri konkretna punka po ZG-u (Velesajam, Tresnja, Heinzlova...)

Da su pregledavali opremu (prsluk svjetleci, signalizacija) te da su svi dobivali tek usmene opomene, bez stvarnih naplata. Te veli da ce vjerojatno (ako i bude kaciga...) najvjerojatnije biti koji mjesec aktivno, za punjenje medijskih naslova, odnosno, da se pokaze percepcija, da je zakon donesen, da se sprovodi, te da se u medijima mogu pozvati neku statistiku kazni/opomena, te da ce onda (citiram) kao i obicno, prestati bilo kakva aktivnost. Znaci imat ce opet neki dan za inkasiranje, odabrane punktove i kratku akciju, kakve imamo i za ostala vozila.

Ne znam, cekao da vidimo kako ce se raspetljati.


...
Visage je offline   Reply With Quote