Projekt nazvan RUNE, valjda zbog RURALNIH krajeva u kojoj se standardi komunalne infrastrukture, povijesno i ekonomski ne implementiraju ni blizu kao što to postoji u URBANIM sredinama, a kamoli kako bi to preferirala pravila DOBRE struke u nekim nama dragim germanskim državama (ovo je digresija na bužir, DTK ormarić jednog odnosno drugog providera fizičke infrastrukure).
Znači, prije 4-5 godina nije bilo sjajno jer smo doslovce bili van svakih planova (prvenstveno) HT-a, a sad radimo 'nitpicking' jer se privod izvodi preko stupova.
🤷*♂️
Pa nije optika obvezna, ako iznajmljuješ nekretninu i hoćeš privod ispod zemlje, evo ostani na bakru ili zijevaj na najbliži 4G/5G toranj. Ne treba optika svakome.