View Single Post
Staro 20.04.2022., 20:14   #3352
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
USB 3.0 generalno ne bi smio biti usko grlo jer može povući i preko teoretskih 125 MB/s (1Gbit internet).
Kako ima više karika u lancu, moguće da je USB na Fritzu loš, USB-SATA kontroler na disku (taj WD 8TB je gotovi ext. USB disk ili Red u USB kućištu ?) i na kraju sam disk jer ako je sve ok današnji diskovi imaju preko 100 MB/s brzinu prijenosa posebno kod velikih fileova kakav je video. Kolika ti je prosječna brzina na žičnoj mreži ? (Wi-Fi ne daje pravu sliku).
Disk je u nekom USB 3.0 kućištu, kad ga direktno spojim na komp daje očekivane brzine. Definitivno je do Fritza, očito je taj USB 2.0 brzine

Depending on these factors, throughput rates of up to 35 MB/s (280 Mbit/s) are possible. However, the write speed is often significantly slower than the read speed.

If possible, we will include optimizations in future FRITZ!OS versions to increase the throughput.


Citiraj:
Autor xlr Pregled postova

Koristenjem vlastite domene i Drive appa imas jako velike i fleksibilne mogucnosti sheranja fajlova prema van i kontrolu nad tim. Drive app je kao neka kopija Googleovog Drivea po pitanju funkcija.
Ovo mi se sviđa, istražim malo

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Da, 10Gbit bi bilo pozeljno za video editiranje (moze i sa 1Gbit ali nece biti bas kao sa lokalnog diska zbog 125 GB/s limita) ali SSDove nemora imati ako ima neki NAS sa vise od dva diska u NASu, recimo moji diskovi IronWolfPRO 14TB (SHR-2 = 6 diskova+2 za parity) preko 10Gbit mreze potegnu 450-470 MB/s bez problema tako da se moze editirati direktno sa NASa tj. brze je nego preko lokalnog HDDa koji ide do 260-270 MB/s (Exos 18TB).
Je, kad radimozbiljno editiranje 4k materijala u Resolve to držim lokalno pa kasnije uploadam.

Međutim, imam i neki drugi oblik "video edita" gdje gledam utakmicu u softwareu i samo bilježim početak i kraj nekih situacija koje software kasnije reže. Tu mi je sasvim dovoljna Gigabitna brzina da radim direktno s NAS-a jer se radi o fajlovima od 5-7 GB za 2 sata videa + bitno mi je samo da ide pomicanje +-5 sekundi glatko.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote