View Single Post
Staro 18.04.2022., 13:01   #1390
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,116
Bas me zanima, vi koji vozite romobil svakodnevno, kako dozivljavate jedan detalj, najcesce na nogostupu i oko nogostupa.

Znate na nogostupu, kad se vozite, pa udjete kotacem u duzu "crtu" koja je spoj razlicitih visina, sto zbog lose sanacije/ostecenje ili tranzicije na neko penjanje? Ili recimo, ploce izmedju tracnica tramvaja i nogostupa, kad su male suptilne pregrade, ali kotaci romobila ih prenose do vozaca, 5x ili vise puta nego bicikl. Pa malo izadjete po strani, jer netko prolazi, ili se zelite popeti nazad na nogostup?

Na novim sirokim 10-kama, toliko prenose osjecaj da se katkad najezim. Nije nista opasno, ali nekako je zmijolik osjecaj, kao da zeli izmigoljiti i ruku upravljac.

Citiraj:
Autor yakob22 Pregled postova
Imao sam dva Vsett 8, prošao na jednom 600km, na drugom sin 400km, robustan, odlična kvaliteta izrade, nije baš za neke neravnine i rupe,
Tvoj upis pokazuje koliko je vazno da svatko proba za sebe prije kupovine. Recimo, mene (spomenuo ranije) bas bodu u oci neki dijelovi 8-ice. Nacin na koji konekcije izlaze oko kocnice i guvernala, kao da je aplicirano pokvarenim pistoljem koji je izbacivao vrucu plastiku. Jako jeftino i nedovrseno mi ostavlja dojam.

Citiraj:
Autor yakob22 Pregled postova
jer unatoč solidnim suspenzijama, zadnja guma je tvrda pa zna malo tresti. Na mojih 98 kg fali malo snage na većim uzbrdicama, sa sinom od 65kg, na istim doslovce leti. Domet do 50km, najveća brzina po ravnom 40 km/h
Dal ti je 8-ica prvi romobil koji si vozio? Jer u Dubravi znam covjeka kojije tezi od tebe, ima isto jedan motor i nije se zalio, a cak sam i probao na Jazbinkskom odvojku, u ulici koja moze biti skijaska skakaonica, prilicno dobro je povukao. Da ides na skupe radijalne gume na 8-ici, doista nema smisla, ako velis da ti je 8 pretvrd. Jer to mi je najneobicniji komentar do danas koji sam cuo za Vset 8 - da je pretvrd

Zato pitah, jel ti to prvi romobil, pa sudis po limitima romobila kao prevoznog sredstva opcenito. Jer 8-ica tako lijepo upija prepreke da je (za novce) najvisa preporuka. Jasno, koga ne zamara tezina, te nositi ga na katove/gepeke/... svakodnevno.



...
Visage je offline   Reply With Quote