View Single Post
Staro 25.03.2022., 22:07   #6988
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,008
Virtual Turntables (današnji OST turntables) je software zbog kojeg sam išao kupiti još jednu zvučnu karticu da bi imao dvije u istom kompu

WinAMP je imao MP3 dekoder (in_mp3.dll) kojeg su zvali Nitrane i koji je loše dekodirao MP3. Zvučalo je loše. To je nasljeđe od AMP softwarea. Kad je Uzelac tužio Nullsoft, WinAMP je morao izbaciti famozni Nitrane i u verzije 2.20-2.22 su stavili Fraunhoferov dekoder koji je dekodirao kako treba i zvučao kako treba. Taj dekoder je tada bio referenca budući da je Fraunhofer institut autor MP3 codeca.

Kasnije su izbacili Fraunhofer i stavili neki treći dekoder, ali in_mp3.dll od Fraunhofera je radio u novim verzijama WinAMPa. Samo ga je trebalo iskopirati u folder s pluginovima odnosno s njim pregaziti postojeći in_mp3.dll


EDIT: postam VIA drivere iz mojeg borbenog kompleta s početka milenija: https://ufile.io/6bd4h2x6

VIA driveri su tada bili vrlo problematični pogotovo Bus Master driveri bez kojih je život bio težak. Ovo su verzije koje su meni tada provjereno radile na EPoX pločama.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 25.03.2022. u 22:22.
medo je offline   Reply With Quote