View Single Post
Staro 24.03.2022., 13:12   #1
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Trekkie's DriverDVD

Već drugi dan za redom dijelim LINK, pa da vam svima olakšam posao odlučio sam ga ovdje staviti, ali i objasniti o čemu je riječ.

Projekt se zove DriverCD i moja je kreacija. Počelo je iz lijenosti ali ne kao CD već kao Iomega ZIP disketa... Imao sam par drivera za instalirati Intel Chipset, VGA i modem drivere, i to je u kratko bila verzija 1 i 2.

Međutim, broj retro kompova je išao gore, i sve je više hardvera trebalo drivere i resurse, pa sam došao na ideju za CD. Nastupa verzija 3, koja je još uvijek bila konfigurirana automatiziranim launcherima baš poput Iomega diskete, ali ovaj put na CDu.

4. generacija je promijenila cijelu konfiguraciju, launcheri su uklonjeni i sve je ručno (kako i treba biti). Organizirao sam foldere brojevima kako bi se lakše snalazio u svemu tome. I time dolazimo do 5, sadašnje generacije gdje sam uklonio onaj sadržaj koji mi više nije potreban, a stavio ono što mi treba, i što koristim

Stoga imajte na umu da je ovaj CD prvenstveno napravljen za mene i moje potrebe, ali siguran sam da bude nekome pomogao na ovakav ili onakav način jer gore nema što nema. Evo vam samo DIO onog što se gore nalazi:

Code:
- Intel Chipset drv
- Intel App Accelerator

- Creative SB16 drv
- Creative SB Live drv (ali samo driver)
- Yamaha DSXG & OPL3 driver
- Aureal Vortex2 driver za Win9x/XP
- ESS Maestro 2 (Vortex2 klon) driver za Win9x/XP
- Onboard driveri za VIA, AC97 čipove

- 3dfx Voodoo1 driveri za Win9x/XP
- 3dfx Voodoo2 driveri za Win9x/XP
- Asus V3800/V7700/8200 video driveri i alati za Win9x/XP
- ATI Mach64/Rage/Radeon video driveri za Win9x/XP
- Matrox MGA/Millennium G450 video driveri za Win9x/XP
- Univerzalni VGA Windows 9x driver (nestabilan ali radi, odličan za starije grafičke poput S3)
- SIS 6326 PCI/AGP video driver za Win9x

- Win95 USB Mass Storage driver
- Win98 USB Mass Storage driver (za obje verzije 98-ice)
- Microsoft DirectX 6/7/8.1/9 distribucije
- Microsoft Visual C++ 2010 distribucija
- Microsoft.NET Framework 2.0 distribucija

- Bootabilne diskete za DOS 6.22/Win95/98/ME

- 3DMark 99/2000/2001 sa Result Browser-ima (full, legitimne i službene verzije sa zasebnim instalacijama za Result Browsere)
- Acrobat Reader 4.0/5.1
- SCUMM VM 1.6.0
- 7zip, WinZIP 8.1
- SpeedFan 4.11, Asus PC Probe
- Iomega IOWare (za ZIP/JAZ pogone)
- WinAmp 2.5, 3.0
- OTS Audio Turntables (zabavan program za Win9x/ME & XP)
- VoodooLights Scrensaver (prekrasan ... i koliko mi je poznato, JEDINI screensaver za 3dfx Voodoo grafe, iako može raditi i u Direct3D/OpenGL modu)

- Full 3dfx Voodoo2 dokumentacija (timing memorije, shema SLI mostića, informacije o čipovima, itd)
- Tona dokumentacije o nVidia, Creative i ostalim karticama i proizvodima.
- PSU Wattage kalkulator ... ali za STARIJE mašine. Koliko pamtim, ima sve od Pentiuma 1 do P4 generacije.
- 3dfx Wallpaperi (za sve Voodooice, ali uključuje i službene pozadine za V3 2000/3000/3500 kartice)
U prijašnjim verzijama tu su se nalazili i VIA 4-in-1 driveri, kao i full 3dfx komplet drivera za Voodoo3/4/5, ali i Voodoo Rush. Ali kako više nemam V3 i Rush, ovo sam odlučio ukloniti pa mi samo javite ako želite/trebate navedeni sadržaj. Također - ista priča i sa VIA driverima (više nemam VIA ploča), ali i referentnim nVidia driverima (nVidia ForceWare) za Win9x & Win2k/XP jer trenutno imam Asus nVidia grafičke, koje koriste svoje vlastite, Asus drivere pa je sve ostalo uklonjeno. Pogotovo zadnji (najnoviji) ForceWare driver za 2k/XP, jer je imao gotovo 100mb!

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 24.03.2022. u 22:07.
  Reply With Quote