Tema: Koji UPS
View Single Post
Staro 23.03.2022., 22:32   #383
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Obzirom da ti je trenutno samo NAS spojen na UPS,
vidi jeli možeš ugasiti "green" opciju / funkciju na UPS - u. Obzirom da nemamo kristalnu kuglu (razbila se u potresu), stavi negdje sliku sa opcijama podešavanja UPS - a u opcijama NAS - a, isto tako bilo bi korisno ako ima nekakav Log sa "događajima".
Ovo si vidio ? (linkovi)
Green opcija, koliko ja znam, na ovom UPS-u ne postoji. Pročešljao sam opcije na njihovom softveru dok je UPS spojen (USB) na komp, ali nigdje ni traga ni glasa nekoj opciji koja je slična "greenu".
Podešavanje UPS-a u NAS-u: ima samo dvije ponuđene opcije:
1) Turn off the server after the AC power fails for X minutes
2) The system will enter "auto-protection" mode after the AC power fails for X minutes
I odabrao sam ovu prvu, na 10 minuta.

Printscreen sa log-a u prilogu.

Probao sam promjeniti USB utor, bez promjene. Problem je prisutan i na QTS v4.5 i na v5.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
i moj apc smart 750 izbacuje usb nakon nekog vremena (tipa tjedan dana). unknown device. restart ups-a riješi to na x dana ali to nije rješenje, tako da sam usb iskopčao - ako se potroše baterije jebiga, ugasit će se sve.
Tvoj i kada izbaci, kažeš, prikazuje "unknown device" - moj jednostavno izbaci i ne prikazuje ništa. A i, tvoj izbaci nakon tjedan dana, moj izbaci u roku dan-dva. Restart NAS-a naravno riješi problem, ali opet sam na tome što ti kažeš - ako se potroše baterija, ugasiti će se sve, a onda sam opet na istome kao i bez UPS-a.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Na Synologyju mi se Cyberpower VP1000ELCD dobro ponasao, nije gubio vezu. Imao je bug da se kod restarta NAS-a nekad izgubi veza, tj NAS ne vidi da je spojen na UPS. Reconnect USB kabela rijesi problem. Ali mimo toga, po dva mjeseca uptimea i nije gubio vezu. Uostalom, ne rebootam NAS ako bas nije neko sranje.
Kod SMT750IC na istom NAS-u primjecujem samo da kod reboota NAS-a vise ne gubi vezu. Sto bi rekli, sve po ps-u. Doduse otkad sam ga uzeo, rebootao sam NAS mozda par puta pa...
Da, sve si mislim da ovog radi toga vratim, i da ubodem neki CyberPower, isto oko 1000 kn xD
Npr.: BR700ELCD ili UT1050EG.

Naime, ovaj moj model (BX950MI-GR) nije na službenoj QNAP listi podržanih uređaja, ali ova dva CyberPowera jesu, pa ono. Jedino što me sada muči jest to da je ovaj moj full tih, a nigdje ne uspjevam pronaći info da li ijedan od ove spomenute dvojice ima/nema ventilator.



EDIT: još do petka imam pravo na onih 14 dana povrata pa ako netko stigne za to vrijeme da savjetuje da li da ga vratim i da probam sa CyberPowerom, slušam
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	zzz.png‎
Views:	130
Size:	72.0 kB
ID:	24993  

Zadnje izmijenjeno od: 0v3rl0rd. 23.03.2022. u 23:13.
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote