View Single Post
Staro 14.03.2022., 18:41   #6943
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,551
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Iz konteksta o P4B ... jer ako pričam o Asus P4B matičnoj, onda ne pričam o Prescott procesorima, i/ili novijim čipsetima. Kao što sam rekao onda, i kao što sam napisao u prijašnjem postu, P4B je kompatibilna isključivo sa Willamette & Northwood procesorima od 400MHz FSB.
Ne kune majka Muju sto kocka, nego sto se vadi.

Kako god, brzih svakako ima (cak i na 400MHz FSB-u), sporiji svakako idu u tvoju plocu, ako ne milom, onda adapterom, recimo - https://www.techpowerup.com/review/asus-ct-479/

Vjerojatno idu i brzi, PowerLeap je imao P4P i slicna cuda (mislim da ga je cak netko od "poznatijih" sudionika hr.comp.hardwarea imao svojedobno), pa su ljudi gurali Presshote u neke predpotopne krampove od ploca. Malo clunky, ali koga je veselilo...

Citiraj:
Ali sad kad sam to rekao, ništa od navedenog nema veze sa retro gamingom
Uglavnom nista sto ti pises u ovom threadu nema veze s retro gamingom nego s tvojim veltšmercom. No biggie, ali nazovimo stvari pravim imenom. P4 nije retro da ga jebes, bez obzira sto je proslo 20 godina od njega.

Ako se doticemo x86, za mene niti jedan SIMD sposoban CPU ili bilo sto iznad (P/E)ISA/MCA/VLB-a ne spada pod retro. No niti to nije vazno.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote