Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 13.03.2022., 14:09   #3607
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,880
Citiraj:
Autor Bondspec Pregled postova
Pozdrav svima, post koji ću ovdje upisati već sam upisao na drugom forumu, no tamo nisam dobio odgovore koji bi me uvjerili da kupim ili odustanem od klime. Probat ću ovdje, hvala unaprijed svima.
Post je glasio...



Pozdrav,

znam da nije preporučljivo stavit klimu u hodnik pa da hladi spavaće sobe, međutim drugog rješenja nemam jer je instalacija pripremljena.
Raspored je jako sličan ovom na ispod navedenom linku (3 sobe i kupaonica, svaka prostorija kvadrature oko 10m2).

https://www.klimakoncept.hr/upload/1...imakoncept.jpg


Da li netko ima ovako pozicioniranu klimu da je zadovoljan koliko toliko? Uđe li dovoljno tog hladnog zraka u sobe prije nego što senzor klime dobije info da je postignuta temp u hodniku pa krene modulirati odnosno slabije puhati.
Uzeo bih 3,5 kW.

Također, dilema mi je dal da kupim Japanca ili nesto od ostalog budući da neću moći iskoristiti njen pun potencijal, a o grijanju da ne govorim.
Razmisljam o navedenim modelima.

https://klimatizacija.hr/hyundai-per...proizvod-1896/
https://klimatizacija.hr/hyundai-eli...proizvod-1860/
https://klimatizacija.hr/mitsubishi-...proizvod-1150/
https://klimatizacija.hr/mitsubishi-...proizvod-1115/

Znam da je Mitsubishi AP najbolji, međutim ako nema smisla kupovati 3 tis kn skuplji uređaj, a krajnji rezultat će biti jednak ili približan s obzirom na poziciju klime, kupit cu hyundai s 5 god gar i wifi-em

Zaista molim nekog tko ima sličnu situaciju i stručne forumase da mi pomognu. Na kraju krajeva ako nema smisla, odustat ću od svega.
Ima i drugih najboljih osim Mitsubishija 🙄

S jednom klimom jačine 3,5kw misliš hladiti, koliko? 110m2 😁

Ovo je situacija kod mene. U pitanju je stan od 100-tinjak m2. Plavo su vanjske jedinice, crveno unutarnje.


Potrošnja setova na godišnjoj razini: grijanje i hlađenje



__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote