View Single Post
Staro 12.02.2022., 13:50   #4
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Kad smo već kod mobača, evo 3 godine prije iphonea
Do danas bez konkurencije, meni najbolje smartphone ikad. Symbian UIQ bio zakon.Još radi kad sam zadnji put probao pred koju godinu. I da, ima IR port


Pfft, pa to ti je novo! Pogledaj ovog mojeg...


Čovjek bi se pitao "ima li nečeg boljeg od R320S?!" ... i odgovor je "DA, naravno da ima - dva R320S!"


A imam i originalne punjač(e) za njih, iako su baterije nažalost dale svoje...


Priča iza ovih mobitela je poduža ali svakako zanimljiva... Koristili smo ih u razdoblju 2001-2002, i bilo ih je u jednom trenutku tri. Jedan je nažalost izgubljen (bio ispravan zadnji put kad sam ga vidio, ali inače jako potrošen i "uništen") dok su preostala dva ostala u funkciji dok ih nije zamijenio Sony Ericsson T630.

Eh sad, tu priča postaje jako zanimljiva - u jednom trenutku moj je mobitel počeo imati tehničke probleme, i kad sam ga odnio u servis na popravak bilo mi je rečeno da ima "hladni lem" na pojačalu antene. Drugim riječima, na trenutke ima signal, a na trenutke ga nema i sve "crtice" padnu na nulu. Inače full ispravan, i radi. Naravno da ga nisam dao popraviti, jer ga se već onda nije isplatilo krpati, nego smo jednostavno kupili nove mobitele a moj R320s je ostao takav kakav je. Ispravan, ali sa problematičnom antenom zbog kojeg često ne može telefonirati. Zato sve drugo (ekran, elektronika, motor vibracije, zvučnici) radi OK, pa sam ga ostavio kao uspomenu.

Drugi mobitel, međutim nije bio te sreće. Stavili smo mu drugu, zamjensku bateriju još 2002. godine, i odmah po paljenju mobitela došlo je do nekog izboja struje i mobitel se nikad više nije upalio. Probao sam sve - sa starom baterijom, novom baterijom, baterijom od ovog drugog mobitela ... ništa! Zaključak je bio da je otišla matična ploča, i da je mob gotov. Priča gotova!

Ali ne, čini se da baš i nije. Godina je sad 2020, dakle 18-ak godina kasnije ... ako ne i više. Vadio sam van te mobitele i malo ih provjeravao, slikao ih za jedan drugi forum i odlučio upaliti ovog svojeg da vidim je li još uvijek ispravan ili ne.

Izvadio sam oba, i pokušavao oživjeti bateriju punjenjem ali nije davala znakove života. Ipak, ostavio sam ga na žici cijelu noć i probao opet drugi dan. Upalio je od prve, iako je davao do znanja da je baterija jako slaba, i da samo što se nije ugasila. I sad dolazi ono najbolje ... pogledam ovaj drugi mobitel, razmišljam si što sa njim napraviti. Da li da ga bacim, čuvam za dijelove ili poklonim u nekakv muzej kad shvatim da nešto nije u redu.

Naime, postoje manje razlike između dva R320s, koje bih samo ja primjetio, dok se većina ljudi ne bi zamarala takvim sitnicama, ali u svakom slučaju te "male sitnice" su bile dovoljne da shvatim kako je mobitel kojeg sam upravo upalio bio ni manje ni više nego onaj koji je "spržen" već 18, 19 godina! Naravno da nisam bio siguran, pa sam išao probati sa onim drugim, staviti mu bateriju i pokušati ga upaliti i naravno (na moje iznenađenje) mobitel je upalio ali počeo gubiti signal. Nedvojbeno onaj moj, sa hladnim lemom na pojačalu antene. Dok je ovaj drugi, "sprženi" zapravo sad full ispravan, čak sam uspio uspostaviti poziv preko njega

...

Inače, ako nekog zanimaju stari mobiteli, imam ja toga još pa mogu staviti ovdje u temu ... Komplet (dva komada) Sony Ericsson-a K700i, u svojim originalnim ambalažama, ali i jedan Sony Ericsson K510i kojeg sam nedavno rastavio i full očistio, ali nažalost nema više svoju kutiju.

Imam i neku Nokiu iz 2007, 2008 (također u originalnoj kutiji), a imam i zavidnu "kolekciju" Android-a, ali to je već moderno i (pretpostavljam) pomalo dosadno. Mobiteli kao Samsung Galaxy Trend i/ili Galaxy Core (oba prve generacije). Core je dosta potrošen i "izrauban", ali Trend je potpuno nov ... sve skupa korišten cca tjedan dana i spremljen natrag u kutiju.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 12.02.2022. u 14:02.
  Reply With Quote