View Single Post
Staro 08.02.2022., 13:49   #227
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Pa ja sam skužio da je u babe glavna kutija di dolazi dovod sa stupa, u kojoj se grana po brojilima, ali sva su toj kutiji, iz kojih onda ide na osigurače, pa dalje prema stanovima u njihove lokalne razvodne kutije. Jedino mi malo čudno da su osigurači iza brojila pa onda tek limitatori u stanovima. Di se nalaze pancer osigurači koji trebaju bit prije brojila, isto u toj kutiji ili na tavanu il di je već doveden vod sa stupa?
Njega sad muči zašto mu je izletio novi limitator u stanu a ne ovaj osigurač kod babe u "glavnoj" kutiji, tik iza njegovog brojila. Moguće da je novi limitator podešen malo drugačije od starog i da na manjoj struji iskapča, to bi morao usporedit karakteristike osigurača i limitatora da skužiš koji bi prvi trebao izletit u kojem slučaju. Kod kratkog spoja je gotovo sigurno da će prvo izletit osigurač jer je puno brži od limitatora, i to onaj najbliži kratkom spoju ako su svi jednako brzi, makar je kod tebe čudan slučaj jer imaš osigurače pa još x metara kabela i tek onda limitator i valjda iza njega još 10-16A osigurača u lokalnoj kutiji...
njuskalo je offline   Reply With Quote