Tema: PSX časopis
View Single Post
Staro 17.12.2021., 02:38   #5
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 259
Citiraj:
Autor dewil23 Pregled postova
Koliko se samo novaca na tome okrenulo,50 kuna pržena igra x 10 i op isplatio si igru kaj si kupil,sad zamisli kolko si ih nakon toga prodal isplatil si i pržilicu i sve.
Prve cde koje sam ja kupovao poč. 99. sam plaćao 50kn, no imali su kutijicu s printanom naslovnicom, zlatni traxdata cd, i što je bilo najbizarnije od svega, trebalo je ić po njih drito kod lika, negdje oko tuškanca, što mi je bilo skoro pa drugi kraj grada.
Poslije, ubrzo, sam se mentalno i materijalno preporodio našavši pirate za 30, pa najzad i 20kn koji su dostavljali, najčešće bi mjesečno odjednom uzeo 5 cda, plastične kutije s isprintanim imenom igre na prednjoj str. i poleđini.
Zadnji su bili neki za iirc 15 koji su davali samo plosnatu kartonsku kutijicu s napisanim imenom igre kemijskom, totalno pojeftinjenje svega.

E sad oćete čut najluđu stvar?
svi do jednog od tih traxdata cda za 50kn mi dan danas čitaju, dok 80% drugih su davno prestali, neće mi ga uopće pokrenut, makar nemaju nikakve ni ogrebotine ni oštećenja, stajali u ladici u mraku.
Znači ispostavilo se bar u tom slučaju da ima nešto u izreci, "kolko para, tolko muzike", zlatni standard u doslovnom smislu riječi.

Apropo pirata, mislim da oni (profesionalci) nisu originale kupovali pa onda to ripali, nego su izvana il prek nekih warez grupa to dobivali, jer neke igre su dolazile krekirane s unutra ubačenim šiframa ("kalisto" i slične brije).Neznam jesu li ikako to mogli s interneta skinut putem dial-upa.
Heh, na taj način su mi ajmo reć upropastili resident evil 3, kojeg sam, jasno bez pol muke prešao sa svim oružjima od početka (ili mi se čak nije ni dalo igrat do kraja bez ikakve realne težine...doduše ja sam odabrao uključit šifre, al teško žabu u vodu natjerat...)

Volio bih čut svjedočanstvo nekog bivšeg pirata iz 90ih da malo pojasni kakvi su to tada bili tokovi tog biznisa, tko je prvi s čime krenuo i jesu li možda i neke grupacije lokalno ili regionalno postojale, konkurencije itd...
Miki9 je offline   Reply With Quote