View Single Post
Staro 14.12.2021., 22:30   #584
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Pogledaj ovaj fajl i pročitaj naslov te što kaže o naknadi troškova sudskog postupka u slučaju tužiteljevog povlaćenja tužbe. Znam da ima puno toga za čitati, ali daj si truda, imaš od kraja stranice broj 3 preko stranice broj 4 izrijekom spomenutu naknadu troškova tuženiku.
Postoje troškovi svakog predmeta, izgubljena strana plaća sve sudske troškove, također ako se i povlačiš iz predmeta plaćaš troškove, kao što si i postavio link.
To sve nema veze s tvojom izjavom da će sudac kazniti stranku radi "oduzimanja vremena sudu".
To ne postoji, ne postoji nikakva kazna koju sudac može izreći i ne postoji "oduzimanje vremena suda".
Postoje naknade i troškovi predmeta, a to je sasvim normalno.

Citiraj:
Dakle, čim bi Bubba rekao da nije znao da upozorenje nije isto što i prijetnja i da odustaje od tužbe, sudac bi zadovoljno trljao ruke i opalio mu naknadu troškova postupka i još zadovoljnije bi mu opalio naknadu troškova meni kao tuženiku. Makar će svaki sudac reći da je dužnost i interes svakog pojedinca pojaviti se na sudskoj sjednici i neće se baš olako upuštati u procjenu troškova, onda će ovdje, ako ništa drugo, zbog Bubbinog nepoznavanja zakona te "oduzimanja vremena sudu" itekako rado to napraviti.
Bubba neće ništa sam izjavljivati i pokretati sudske sporove.
Bubba će angažirati odvjetnika koji će ga savjetovati i Bubba će njemu dati punomoć da vodi postupak.
Pusti više te sudove jer očito ne znaš kako stvari funkcioniraju.


Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ako pažljivo pročitate, nigdje ni u jednom dijelu se ne spominju službeni proizvodi, službeni uređaji, službena oprema ili službena sredstva rada što inspektoru ostavlja otvorene ruke da zakon protumači na način da pregleda SVE proizvode, uređaje, opremu, sredstva rada, uključujući i privatna računala u poslovnom prostoru.
Ne spominje se službena oprema jer se podrazumijeva da se pregledava oprema pravne osobe nad kojom se vrši nadzor, a ne privatna oprema.
To što ti misliš da se može pregledavati privatna oprema je opet tvoje "privatno" mišljenje.

Već sam te jednom pitao ali si izbjegao odgovor, pa da probam opet:

Ti sjediš u svom uredu u firmi za web dizajn, ja kao mušterija ti dolazim i donosim svoj laptop da ti pokažem kakav sajt želim, neke fotke i tako...
Ulazi inspekcija i radi što?
Uzima moj laptop i traži račun za windowse?
I sad bi ja kao privatna osoba, Miro Mirić, njima trebao dati na uvid račun koji glasi na moje ime jer sam se ja tamo našao baš u trenutku nadzora pravne osobe??
Kakve to logike ima? Molim te da mi objasniš.

Ili će ipak inspekcija zaobići moj laptop s kojim nemaju veze jer su došli pregledati opremu pravne osobe?
Hm, mislim da će ipak biti ovo drugo...


Ozdravi ti nama brzo ali nažalost ništa novog nisi natipkao što već nismo čuli i prije

Zadnje izmijenjeno od: Pentel33. 14.12.2021. u 22:35.
Pentel33 je offline