View Single Post
Staro 10.12.2021., 20:56   #1405
verstappen1337
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Kolege obrtnici i poslovni korisnici molim vas za savjet. Prije pola godine sam otvorio obrt, kao i poslovni račun u ZABA-i. Nažalost, čitavo vrijeme žalim što sam račun otvorio u ZABA-i. Evo zašto:

1) Od studenog 2021. ne mogu primati uplate na svoj poslovni račun preko PayPal-a jer mi je rečeno da je PayPal promijenio nekakve sigurnosne protokole koje ZABA još nije uskladila te nije jasno kada će to biti riješeno (ili će uopće biti)
2) Moja osobna bankarica je totalna zbunjola, sam proces otvaranja računa je bio kaotičan, trajao je preko 2 tjedna i žena je bila totalno dezorijentirana. Također je od nikakve koristi u rješavanju problema s PayPal-om jer sve moje upite "prosljeđuje tehničkoj službi koja radi na rješenju"
3) mZaba PS je očajno loša aplikacija. Već dva puta mi se dogodio problem da je aplikacija registrirala netočan PIN te se zaključala. Sučelje je također očajno (mZaba za građane je drugi svemir), bankovne izvode moram skidati na mobitel pa uploadati na kompjuter, ima nekakav bug sa spremljenim predlošcima pa često moram nanovo raditi nove predloške za plaćanje
4) za desktop verziju e-Zabe za poslove korisnike je potrebno kupiti nekakav USB stick i još mjesečno dodatno plaćati usluge, što je apsurd.

Zanima me postoji li kakva alternativa i koja bi banka bila bolja? Tražim primarno banku koja podržava sve oblike međunarodnog plaćanja i da se transakcije obrađuju već isti dan. Također mi je bitno i da banka nudi dobru aplikaciju za poslovne korisnike, a ne nekakav zbuggani kupus.

Koliko vidim PBZ i Erste nude dobre usluge za poslovne korisnike. Nažalost Erste je sada uveo tu George aplikaciju pa vidim da se ljudi dosta žale, a i banka navodno ne obrađuje uplate isti dan. Ne znam kakva je Erste za poslovne korisnike?

PBZ ima nekakvu prastaru mPBZCOM aplikaciju, ali i neku novu u izradi. Što se tiče međunarodnog poslovanja navodno su dosta dobri.

Kakva su vaša iskustva?
verstappen1337 je offline   Reply With Quote