View Single Post
Staro 28.11.2021., 08:41   #6
BitsAndBytes
Registered User
Moj komp
 
BitsAndBytes's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: WWW.RACUNALA.HR
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Cyber Junkie Pregled postova
Eh, da, upravo mi se javila trgovina gdje sam kupio
tu konfu i kaže:
"neće raditi na 3200 jer 64GB sa navedenim procesorom radi probleme na većim taktovima."
Eh, onda ćemo izgleda ostati na "sporih" 2666

Pozdrav,

niste napisali da radi na 2666MHz već samo da neće raditi na 3200MHz. Odmah bi vam napisali da mora raditi na 3000MHz da smo znali.

Na 3000MHz je radilo prilikom isporuke i tako treba raditi ali ne preko XMP već manualnim podešavanjem na 3000. I svakako malo pričekajte da se monitor upali jer treba duže nego sa 8-16 rama.

Nažalost na 3200 smo probali 3-4 memorije i niti jedna ne radi preko XMP na navedenoj brzini.

Na računalu je bilo navedeno da je memorija 3000MHz, što je i bilo prilikom isporuke te tako svakako mora raditi.

Imali smo jako puno slučajeva gdje jednostavno takve kombinacije ne rade, bilo to 2x16 ili 4x16 memorija. Svaki put kada se radi o 16GB modulu, ne radi više od 3000MHz. Možda bi radile neke memorije koje nemaju u Hrvatskoj, ali nažalost kod nas nemamo previše izbora.

Svakako probajte još staviti najnoviji bios F14e jer vidim da je izašao u 10mj tj poslije isporuke računala i ako niste stavljali novi, onda je na ploči stariji od 7mj F13. Ako ste stavili novi a neće raditi na 3000, vratite na F13 i probajte onda na 3000.

Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
https://download.gigabyte.com/FileLi...01a1444a6ddffd

XMP bi morao raditi na 3200 da ga jebeš, bez obzira na 4 pločice rama.. nije to socket939 ili am3+ da jede govna
Iznenadili bi se koliko slučajeva i problema imamo svaki dan sa kompatibilnosti memorije, nekada s procesorom nekada s pločom.

Nažalost ovaj Patriot nije na listi i svakako ako ima u Hrvatskoj neka memorija 4 x 16GB koja je na navedenoj listi, javite pa možemo i nju nabaviti te probati. Ako radi, zamjenimo i super.
__________________
...Bits by bits, then we do a byte...
_____WWW.RACUNALA.HR_____
BitsAndBytes je offline   Reply With Quote