View Single Post
Staro 18.10.2021., 08:28   #2
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,752
Ja bih stavio manji NVME disk, po mogućnosti Samsung 970/980, i uz njega još jedan SATA SSD od recimo 1 TB, tipa 870 EVO. Na taj način imaš barem donekle sigurnost da prilikom rušenja Windowsa, pojave greške na C disku ili virusa nećeš ostati bez podataka na SSD-u, pogotovo ako moraš pregaziti cijeli bootabilni disk brisanjem particija. I u najgorem slučaju možeš SSD ubaciti u drugu mašinu i presnimiti podatke bez puno kemijanja kao u slučaju NVME diska.

I umjesto navedene memorije bih stavio neku bržu, osjetit će se razlika, ja bih išao na barem 3200 MHz.

Napajanje si stavio 1000 W što je OK, nemoj ići na 700 W. Računaj da će jače napajanje raditi s manjim opterećenjem i biti trajnije i pouzdanije, pogotovo po ljeti kada su visoke temperature i kada se napajanja znaju pošteno grijati ako su opterećenja pri gornjoj granici rada.

Najpouzdanije će s matičnom pločom raditi memorija koja je navedena u listi kompatibilnih memorija u uputi matične ploče. Ostalo je stvar sreće, ja sam imao najmanje problema s Corsair Vengeance LPX serijom memorija, koju god platformu da sam slagao, ali vjerujem da će netko od kolega možda dati konkretniju informaciju.

Hladnjak je OK, ali bi veći bio bolji i tiši, tipa Be quiet! Dark Rock PRO 4 ili Noctua NH-D15 Chromax Black, ako već želiš crni hladnjak. Vjerujem da će ti tišina ipak dosta značiti ako sjediš za mašinom koja renderira.

Vidi kako sad možeš uklopiti navedeno u financijsku konstrukciju.
Sinac je offline   Reply With Quote