View Single Post
Staro 07.06.2021., 07:29   #1007
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,490
Ja ne kužim što fali 5600G i 5700G, meni su ta dva nekako primamljiviji od X ekvivalenata.
Dobiješ pošten proc, sporiji par % jer je monolitan i ima manje keša, ali zato dobiješ i donekle iskoristiv iGPU. Krepa ti garfa u ovo ludo nedoba, i imaš rezervu i BTK.
Nebi se čudio da budu i hladniji. A to sa Zen2, možda je to škart od servera i slično, i zašto onda ne bi na tome digli max lovu? Pa proc je još uvjek odličan.
Da li su ovo OK potezi, pa vj baš i nisu, bili nam bilo bolje da jedan od dva giganta crkne i da bude monopol...nikako, ''that's the way the cookie crumbles'' što bi rekao Bruce...jbg.
I ovo što vam Mladen veli, stalkajte polovne procove od jednih i drugih, a ako želite top, najbolje i najnovije, onda odrješite kesu i bok.
EDIT: I u proizvodnji ih sigurno ne košta isto Zen2 i Zen3, nema efin šanse, ako niš drugo, a onda zbog keša. Pustite te spike, to je sve na istom procesu.
Na Zen2 vj sada imaju poštenu zaradu i to im paše.

Evo da budem iskren, ne znam ni kako to funkcionira kada imaš dGPU i iGPU?
Da budem precizniji, da li se može podesiti da to radi kao na laptopu, da npr desktop i ostale 2D điđe miđe rade preko Vege, a ostalo preko dGPU?
Ili je ova jednostavno ugašena kad skuži pravu grafu?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 07.06.2021. u 07:34.
Disco je offline   Reply With Quote