View Single Post
Staro 03.06.2021., 17:45   #9224
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,831
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Pitanje dal je Gelsinger "the one" za Intel. AMD je imao Dirka Meyera, Rory Read-a te konačno Lisu Su. Najteže odluke je vjerojatno donio Rory, koji je zapravo restrukturirao kompaniju.

Druga stvar s kompanijama veličine Intela (ili npr. IBM-a, koji je još bolji primjer) je da mogu propadati desetljećima, i usisavati druge kompanije "on the way down" (hint: Red Hat).

Ovisno na kolko cash-a sjede i koji IP portfolio imaju da mogu zahebavati ostale.
Da, novi Intelov CEO je trebal par godina nagovaranja da napokon uz ponudu od 100 milijuna dolara u kombinaciji plaće i dionica, veli OK - to je to, dajte da vam pomognem, odjednom me uhvatila nostalgija. I onda odmah početni uzdasi i zanosi, a evo frajer prodaje istu spiku ko i svi prije njega, dok na onoj Computex prezentaciji koju je Heavy Metal Steve rastavil na sastavne dijelove, djeluje ko neka zbunjena bakica koja luta dućanom u potrazi za jeftinim mladim krumpirom kojeg je vidla u katalogu za akcije. Mislim da sam čak i u jednoj od ovih tema rekel da je samo pitanje vremena kad i Pat Gelsinger digne sidro, ovisno o tome koliko pizdarija bude moral plasirati u eter prije odlaska. Lisa Su je pak sasvim druga klasa u usporedbi s ovim.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote