View Single Post
Staro 03.06.2021., 15:34   #9216
Brko
Antimićanin
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Mićanland
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor igofanatic Pregled postova
u tekstu sam napisao, te ako te zanima moje mišljenje, uzmi vremena pa pročitaj.
znači moje viđenje svega je "moje" nitko se sa time ne mora ni složiti niti ikoga tjeram na to.
i vjerujem da možemo dati svako svoje mišljenje bez ovakvog propitkivanja. jer svi imamo pravo na vlastito mišljenje.
a dali sam ima pravo ili ne, pokazat će godine ispred nas.
Bez obzira na to slažem li se s tobom ili ne, vjerujem da ti je poznatno da postoji razlika između mišljenja i egzaktnih informacija/brojki?

Ako je 1+1=2, zar ti stvarno možeš imati mišljenje da bi to moglo biti i 3 te reći da je to tvoje mišljenje, hoću li se ja s tobom složiti ili ne, jer ti smtraš da je to 1+1=2 nametnuto i sigurno je neka teorija zavjere u tome.

U biti je vrlo jednostavna stvar, ali što je jednostavnija, to je ljudima sumnjivija pa se traži dlaka u jajetu i "neke igrarije".

In a nutshell: kompanije poput AMD-a, Intela, nVidie, WD-a, Seagatea i slične su firme koje imaju svoje dioničare i svoj kapital. Nebi čovjek vjerovao, ali svi imaju isti cilj - zaraditi što više ne obazirajući se na bilo koga oko sebe u smislu "igramo mi igru pa ćemo skupa musti krave i šišat ovce".

Da ne kompliciram previše, imaš štand na placu i prodaješ paradajz. 10 metara dalje od tebe, kumica isto prodaje paradajz. Tvoj paradajz nije loš, ali nije baš da bi se ljudi trgali oko njega, dok od bakice je paradajz mrak. Ali OK, njezin je 10 kuna, tvoj je 7 kn. No nisi baš sretan jer prometa imate podjednako, čak i baba prodaje nešto više od tebe a cijene veće.

Ti uložiš u bolju opremu za uzgoj, uložiš u marketing da ti Kristina Mandarina uz cestu prodaje paradajz, podijeliš nešto paradajza i fino skenjaš neku zalihu para što imaš. Rezultat je - napravio si bolji paradajz od babinog, ali si i stanje na računu fino stanjio.

Reci nam iskreno, koji ti je slijedeći korak:

a) vraćaš se na plac, prodaješ bolji paradajz i dalje po 7 kuna jer brineš za narod i da se neko ne uvredi, a paradajz osjetno bolji od babinog

b) vraćaš se na plac, svjestan kvalitete svog proizvoda i kako je prihvaćen među ljudima, mećeš po 15 kuna i boli te kurac za babu jer prodaja ide ovako i onako, a ne zamaraš se sa par kenjatora kojima je skupo

c) predlažeš babi da skupa dignete cijene jer ti nisi kapitalist i ideš pomoć toj babi koju je bolio qrac za tebe i tvoj paradajz ranije te i dalje gaji isti osjećaj prema tebi jer ima fino uigranu priču i za sebe dovoljno.

U ovom igrokazu si ti AMD a baba je Intel. I veliš, ti bi se dogovarao sa babom i diktirao cijenu paradajza na tržnici?

Nemam svoju firmu tj nisam vlasnik iste, ali znam kako moja firma u kojoj radi posluje. Upravo ovako kako posluju gorenavedene firme (ne ko ti i baba s paradajzom nego ove veće korporacije) - digni pare gdje je moguće. Ako je netko bolji, pozicioniraj se odma iza njega. Ako si ti bolji, pozicioniraj se što više ispred njega Tako ti je to, pogotovo u konkurenciji.
Brko je offline   Reply With Quote