View Single Post
Staro 12.05.2021., 09:46   #5558
gladijator
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 112
Iako po forumima ljudi uglavnom pljuju na Optimu, moje iskustvo je totalno drugačije:
Njihov sam pretplatnik već 7-8 godina. Prvo je bio ADSL i išlo je do 11-12Mb/s. Nakon par godina sam ih nazvao i pitao može li VDSL? Rekli su da može, ali da sam jako daleko od centrale (oko 1.3km) i da ne mogu jamčiti više od 16Mb/s koliko je donja granica. OK, kažem, idemo probati. VDSL spojen, ide oko 18Mb/s DOWN, UP oko 3.5Mb/s. Zovem par puta dok ne nabasam na neku curu koja zna više od promjene samih profila. Znači sve isto, innbox v45 VDSL, ista centrala i od prije mjesec dana sam na 30Mb/s DOWN i 5 Mb/s UP. I to za 129.5kn mjesečno. Sve vrlo stabilno, nema gubljenja paketa. Oduvijek koristim njihov modem u bridge-u, tako je i sad. Promijenili su mi ruter prije tih mjesec dana zbog kvara i kod prvog spajanja sa njihovim Innbox-om je bilo oko 28Mb/s. Kad su ga prebacili u bridge i ja dodao Asus rt ac2400 ide 2Mb/s više. Ljudi su ljubazni, neki znaju manje, neki više u SZK. Treba samo nabasati na pravog. Sad će Tcom dovesti optiku do moje kuće pa ću se prebaciti sa VDSL-a ako bude sve u redu. Rekli su mi da Optima i Tcom dijele optičku infrastruktutu. Kod njih su brzine 200/100 i to za 172kn. Molim iskustva vas koji imate optiku od Optime.
gladijator je offline   Reply With Quote